Vystoupí zde například kapely Žamboši, Hluboké nedorozumění, Toast Singers, Osada Zlaté oči a Bodlo. Jednou z vystupujících kapel bude také Kámen úrazu. Nejen o této kapele jsme si povídali s její členkou Danielou Sedláčkovou, která je rovněž jednou z pořadatelek WoodFolku 2008.

Jak byste čtenářům představila skupinu Kámen úrazu?
Skupina vznikla koncem roku 2004. Náš styl by se dal označit jako folková hudba říznutá blues, trampskou muzikou a rockem. Je to prostě taková všehochuť. Hudební kritici nás však nemají rádi, jelikož jim nespadáme do žádné hudební škatulky. Zhruba po roce od našeho vzniku jsme měli chuť někde si zahrát. Je však problém dostat kapelu bez vlastního CD a beze jména někam na festival, takže se zrodila myšlenka udělat si svůj vlastní festival.

Jak jste se dali dohromady?
Byly nějaké nevyužité písňové texty, takže s kolegyní Blankou Matouškovou jsme podaly inzerát na muzikanty a už to jelo.

V jakém hraje kapela složení?
V současné době: Michal Aron (kytara), Katka Aronová (příčná flétna, tamburína), Tomáš Zeman (elektrická kytara), Tomáš Podlaha (foukací harmonika), Jarda Hokr (baskytara) a já kromě zpěvu hraji na africký bubínek djembe.

Má kapela nějakou hudební „specialitu“?
Zpíváme úplně všichni, jak sólové zpěvy, tak tří až pětihlasé vokály. Ve zpěvu se střídáme, je to pak takový pěkný pestrý zvuk.

Chystá kapela své vlastní CD?
Ano, zatím jsme vydali dvě demonahrávky. Natočit album se chystáme na přelomu roku.

Budou na CD vaše vlastní písně, nebo převzaté?
Hrajeme výhradně vlastní autorskou hudbu, texty píši já a na muzice se podílíme všichni. Na CD bude standardní počet písní – tedy kolem třinácti až patnácti. Samozřejmě repertoár máme daleko větší, takže se ještě nakonec budeme pěkně dohadovat, co na album umístíme (se smíchem).

Jak jste se vy dostala k hudbě?
Vychovala jsem dvě děti a zjistila jsem, že chci dělat i něco jiného, než stát u plotny a uklízet dům (se smíchem). Začala jsem chodit na hodiny operního zpěvu dva roky, abych se naučila dýchat a frázovat. Pak jsem začala jen tak psát texty a uvědomila jsem si ve svých třiatřiceti letech, že od dětství jsem
vlastně chtěla zpívat. Což jsem si tedy splnila a od té doby se muzice věnuji.

Kde vás diváci mohou v nejbližší době vidět?
Právě na festivalu WoodFolk v Jiřicích u Benátek 16. srpna, 22. srpna v Pyšelech, 13. září v Líbeznících na posvícení nebo na různých festivalech, například 27. září na Jizerské notě v Hejnicích u Liberce.