Podkost

Ochutnat středověké recepty a poznat šlechtický život v dobách renesance budou moci návštěvníci hradu Kost už tento víkend 12. až 13. srpna. Historické slavnosti se budou konat v prostorách oblíbeného gotického hradu Kost, kde bude možné spatřit rytíře, provazochodce, sokolnické ukázky, dobové tance, oživenou černou kuchyni a spoustu dalších věcí. Na hradním parkánu bude dokonce k vidění dravá zvěř. V hradní kapli bude pro změnu možnost poslechu středověké dobové hudby doprovázené zpěvem pěvkyň ze širokého okolí. Víkendový program na Kosti je opravdu pestrý a ať už se návštěvníci na hradě vydají kamkoli, narazí na dobrou podívanou a nudit se jistě nebudou. Na slavnostech bude také možné potkat tajemného kata Hermana, který návštěvníky hradu velmi rád provádí svou mučírnou, zkouší na nich účinnost mučicích nástrojů a vypráví jim hradní legendy.

Mladá Boleslav

Letní kino na hradu Michalovice bude již tento pátek 11. srpna od 21 hodin promítat českou romantickou komedii Pohádky pro Emu. V hlavních rolích si zde zahráli Ondřej Vetchý, Aňa Geislerová a dětská začínající herečka Ema Švábenská.

Hradiště

Film o mladém českém neonacistovi s názvem Daliborek bude už dnes večer promítat kino v Mnichově Hradišti. Dokumentární film měl premiéru na letošním filmovém festivalu v Karlových Varech. Začátek je patnáct minut před dvaadvacátou hodinou.

Benátky

Už poněkolikáté zavítá do Benátek nad Jizerou do Music Clubu Loděnice kapela Sto zvířat. Koncert se bude konat už tento pátek 11. srpna od jednadvaceti hodin. Kapela hrající žánr ska slibuje známé hity, jako je Alice se dala na pití, Poprvé nebo Píseň.

Mladá Boleslav

V rámci oficiálního prvního ročníku Dne židovských památek v České republice, který se uskuteční v neděli 13. srpna, otevře své brány více než padesát vybraných židovských památek. Památky budou přístupné většinou od 10 do 17 hodin. Pokud celodenní otevření není z různých důvodů možné, bude památka přístupná alespoň v části uvedeného času. Mezi vybranými cíli samozřejmě nechybí ani mladoboleslavský židovský hřbitov, který patří k největším v Česku. Nachází se tam přes čtrnáct set náhrobků, nejstarší čitelný přitom pochází ze začátku sedmnáctého století. Je však velmi pravděpodobné, že některé další náhrobky jsou ještě starší. Hřbitov byl dlouhá léta neudržovaný a přístupný byl jen zřídka. Poté, co prošel několikaletou a náročnou rekonstrukcí, byl v roce 2004 zpřístupněn veřejnosti. Zřejmě nejznámější židovskou osobou, která je tam pochována, je Jakub Baševi.

Mšeno

Rocková kapela Brutus oslaví své padesátiny na historickém koupališti ve Mšeně na Kokořínsku. Taneční zábava se koná v pátek 11. srpna, začátek je ve 20.30 hodin. Koupaliště ve Mšeně je proslavené tím, že se tam natáčel dnes už klasický film Indiánské léto.

Kopidlno

Už tuto sobotu se koná čtvrtý ročník obnoveného festivalu Bluegrass festivalu Kopidlno, který je pořádán jako vzpomínkový memoriál na zesnulého Honzu Macáka. Tradiční festival pod širým nebem se koná od 14 hodin na víceúčelovém hřišti.

Mšeno

V pořadí sedmé Setkání motocyklů československé výroby ve Mšeně se uskuteční už tuto sobotu 19. srpna. Sraz je mezi 9. a 10. hodinou na náměstí Míru ve Mšeně. Pro návštěvníky jsou připraveny trasy, které jsou odlišné pro velké i malé motocykly.

Židněves

Společné koncerty rockových skupin mladoboleslavského regionu W.I.X.s frontmanem Lubošem Odhánělem a Seven s Tomášem Karglem a Filipem Šubrem nacházejí mezi fanoušky stále větší oblibu. Zmíněná dvojice kapel zahraje už tuto sobotu 12. srpna v Židněvsi na taneční zábavě pod širým nebem. S kapelami W.I.X. a Seven se představí v roli hudebního hosta rovněž skupina Tampelband. Začátek akce, pořádané Sborem dobrovolných hasičů v Bakově nad Jizerou, která se koná v místním sportovním areálu, je v jednadvacet hodin.

Svijany

Na zámku Svijany se v sobotu 12. srpna od 10 hodin koná jedinečný workshop, kde si lidé budou moct pod dohledem a vedením archeologa i dalších odporníků vyrobit zajímavé předměty stejným způsobem, jakým to dělávali v dávných dobách naši předci.

Solec

Už sedmadvacátá obnovená poutní slavnost ke cti Panny Marie Nanebevzaté se bude konat tuto sobotu 12. srpna v Solci u Kněžmosta. Od 13 hodin bude pro veřejnost otevřen kostel k prohlídce a osobní pobožnosti. Program bude zahájen od 13.30 hodin.

Mladá Boleslav

Milovníci roztomilých maličkostí a věcí, které zavál čas, mohou už tuto sobotu 12. srpna od 10 hodin navštívit bleší trh na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi. Organizátoři veřejnost lákají na rozmanitý výběr. Vstupné na bleší trh je zdarma.

Mladá Boleslav

Na nádvoří mladoboleslavského hradu se tento čtvrtek od 19 hodin uskuteční další koncert. Tentokrát přijala pozvání skupina The Shabs, jež v rámci svého evropského turné zavítá do středních Čech až z Jihoafrické republiky. Vystoupí i skupina Green Smatrool.

Mladá Boleslav

Na své si tento víkend 12. až 13. srpna přijdou milovníci zvířat, a to hlavně psů. Na Krásné louce se bude konat Interdog Bohemia, mezinárodní výstava psů. Jde o nejprestižnější kynologickou akci na Mladoboleslavsku a jednu z nejdůležitějších mezinárodních výstav psů všech plemen na území České republiky. V současné době přípravy na Krásné louce vrcholí. Pořadatelé zajímavé výstavy staví velký stan, sekají trávníky a tisknou diplomy pro zúčastněné pejsky a jejich majitele. Zájmové sdružení osob Interdog Bohemia se pořádáním výstav psů zabývá už od poloviny osmdesátých let.