Zvířetice

Romantická historická atmosféra, tajuplné prostředí a zřícenina hradu Zvířetice za světel loučí a svící. To vše nabídne Hradozámecká noc už tuto sobotu 26. srpna. Akce začíná ve 21.30 hodin. Pro návštěvníky hradu je připravena nová prohlídková trasa, která je doplněna o nové 3D vizualizace. Noční prohlídky začínají ve 21.30, 22.00, 22.30 a 23.00. Atraktivní noční prohlídky budou obohaceny o hudební představení pro všechny romantické duše. K poslechu zahraje loutnista Přemysl Vacek, který se zabývá hrou na různé druhy louten a historických strunných nástrojů používaných v hudební praxi v období renesance a baroka. Přemysl Vacek koncertuje po celé Evropě a pořídil už spoustu CD nahrávek pro česká a zahraniční vydavatelství. Osmý ročník letošní Hradozámecké noci se uskuteční ve více než osmdesáti památkách v různých koutech České republiky.

Sedmihorky

Letošní hudební a divadelní festival Sedmihorské léto se blíží ke konci. Dnes večer od 20 hodin budou moci návštěvníci zhlédnout poslední divadelní představení nazvané Rukojmí bez rizika. Úspěšná činohra pojednává o ženami obdivovaném spisovateli Marcovi, který se rozhodne spáchat sebevraždu, protože už nemá o čem psát. Záhy se k jeho šílenému nápadu přidá letitý kamarád Luc, který má se svým životem stejné úmysly. Sebevražedné plány jim překazí trojice prchajících amatérských lupičů s pytlem plným peněz. Sebevrahům se při pohledu na balík peněz najednou vrátí chuť do života. V hlavních rolích se v Sedmihorkách představí Jana Boušková, Václav Vydra a Jan Šťastný. O týden později 31. srpna zakončí celý festival vystoupení oblíbené skupiny Čechomor v čele s Karlem Holasem a Františkem Černým. Začátek očekávaného koncertu je ve 20 hodin.

Bělá

Už dnes od 16 hodin se stane Masarykovo náměstí v Bělé pod Bezdězem posledním místem, kam zavítá akce Region na cestách. Ta návštěvníkům nabídne velkolepý koncert hudebních hvězd, bohatý doprovodný program, soutěže o lákavé ceny a atrakce pro děti. Celou akcí provede moderátor Regionu Patrik Rozehnal. Kromě toho tam bude probíhat živé vysílání Českého rozhlasu Region, do kterého se mohou návštěvníci zapojit a poslat někomu vzkaz v Písničkách od srdce. Na koncertě vystoupí oblíbení zpěváci Marcel Zmožek, Jana Chládková a Marek Ženkl.

Mladá Boleslav

Benefiční koncert revivalu známé skupiny The Beatles se uskuteční už tento pátek 25. srpna od 20 hodin na letišti v Mladé Boleslavi. Výtěžek z akce bude věnován Speciální základní škole při Centru 83. Od 18 hodin hraje předkapela Original Swing Band.

Hradiště

Dětský den sportovní den na téma Olympijské hry se uskuteční v sobotu 26. srpna v Kruhách u Mnichova Hradiště. Připraveny jsou soutěže a hry pro děti, které procvičí jejich znalosti a dovednosti. Akce začíná třicet minut po poledni.

Sobotka

Ukázka tradičních řemesel, hudební, taneční a další zajímavý program nabídne už tento pátek a sobotu 25. a 26. srpna vždy od 9 hodin Sobotecký jarmark. Vystoupí tam například hudební skupiny Wohnout a Bikini nebo zpěvačka Lenka Dusilová.

Mšeno

Vzpomínkový večer s Jiřinou Šiklovou se koná tuto sobotu 26. srpna od 21 hodin na koupališti ve Mšeně. Beseda se socioložkou a signatářkou Charty 77 bude na téma Charta po 40 letech a její obraz. Připraven je i pestrý doprovodný program.

Hradiště

Dokumentární film o mladém českém neonacistovi Svět podle Daliborka promítá tento pátek 25. srpna kino v Mnichově Hradišti. Režisér snímku Vít Klusák natáčel film dva roky. Od roku 2015 do roku 2016 se svým štábem dokumentoval život českého neonacisty z Prostějova. Tragikomický snímek nabízí divákovi pohled do života skoro čtyřicetiletého radikální neonacisty, který v životě neměl plnohodnotný vztah, bydlí se svou matkou, nesnáší svoji práci a stýská se mu po Adolfu Hitlerovi. Nemá rád svůj život, ale neví, co změnit. Začátek promítání je ve 20 hodin.