Sychrov

Na zámku Sychrov se tuto sobotu 19. srpna pořádá od 12. hodin 17. ročník tradičních skotských her, jenž se řadí mezi jedny z největších v Evropě. Nebudou chybět ani tance, které jsou nedílnou součástí skotské kultury. Návštěvníci si budou moci během připraveného programu na taneční scéně některé z tradičních tanců dokonce vyzkoušet. K poslechu a tanci bude samozřejmě hrát pravá irská a skotská muzika, a to v tradičním i moderním podání. Na hlavní scéně vystoupí například Alison, Jolly Buskers, Happy to Meet, Isara, Dosca Vintage Wine, Radim Zenkl Trio a spousta dalších. Na centrální ose parku potom proběhnou tradiční skotské težkoatletické soutěže. Návštěvníci skotských her se samozřejmě mohou těšit na ochutnávku skotské whisky ve Whisky stanu. Připraveny budou i hry pro děti, golf, historické a sokolnické ukázky.

Svijany

Pivo poteče proudem již tuto sobotu od 13 hodin na Svijanském pivobraní. Atrakce pro malé děti zdarma, přehlídka hudebních skupin, celý sortiment pivovaru Svijany, lidová zábava a příjemné posezení čeká na návštěvníky sportovního hřiště ve Svijanech.

Dětenice

Tuto sobotu 19. srpna bude poslední možnost navštívit středověký food festival na zámku v Dětenicích. Pro návštěvníky středověkého food festivalu, který se ponese v duchu Francké říše a Barbarského severu budou připraveny pochoutky jako chobotnice, ústřice, krevetky, rybičky, celé opékané divoké čuně, jehněčí klobásky, pečená kuřata, domácí koláčky, kapři, srdíčka, jazyky a spousta dalšího. V resortu první středověké krčmy na světě nebude nouze ani o středověkou muziku v podání Chill Out House – Dj Dony, rytířská klání, krásné tanečnice a samozřejmě tucet sudů dětenického piva.

Mnichovo Hradiště

Dlouho očekávaný hororový snímek letošního roku Annabell 2: Zrození zla, jenž je pokračováním úspěšného hororu Annabelle z roku 2014, promítá již tento pátek od 20 hodin kino Mnichovo Hradiště. Několik let po tragické smrti dcery přijme výrobce porcelánových panenek s manželkou řádovou sestru a několik dalších dívek ze zavřeného sirotčince do svého domu. Záhy na to se ale začnou v domě dít děsivé věci, při kterých divákům tuhne krev v žilách. Hned je jasné, že řadu šokujících událostí má na svědomí posedlá panenka ve svatebních šatech Annabelle.

Sedmihorky

Jeden z nejočekávanějších hostů letošního ročníku festivalu Sedmihorské léto Michael Patrick Kelly známý spíše jako Paddy Kelly a frontman legendární skupiny Kelly Family vystoupí již tuto sobotu od 18 hodin jako hlavní headliner na Sedmihorském festivalu.

Dětenice

Statní koně, blyštivá zbroj hradních pánů, urozené princezny, napětí, historická atmosféra a mnoho dalšího čeká ve dnech 22. až 27. srpna na návštěvníky zámku Dětenice. Rytířské turnaje zde nabídnou široké veřejnosti pohled na umění kaskadérských bojovníků.

Mladá Boleslav

Ve čtvrtek 24. srpna je od 14 hodin poslední možnost navštívit akci Zahrada pro vás v areálu Jednoty bratrské. K dispozici budou dřevěné betonové hry z dílny Cool Wood, ptačí sudoku, skládačky, trampolína, pískoviště a opékání buřtů na ohni.

Mnichovo Hradiště

Už včera odstartovaly závody na Farmě Ptýrov, kde se během čtyř dnů uskuteční celkem 19 soutěží. Ptýrovský skokový pohár se sice stal tradicí, nicméně se ještě stále jedná o ojedinělou akci tohoto druhu v České republice. Raritou těchto závodů je fakt, že nejlepší čeští jezdci skáčou na koních přes překážky pod širým nebem a za umělého osvětlení. Zaskákat si pod světlem reflektorů budou moci závodníci již tento pátek. Noční Velká cena eLED – Ptýrov se však odehraje až v sobotu od 18 hodin opět na parkuru stupně T*. Výška překážek tedy bude dosahovat 145 centimetrů. V loňském roce si pro první místo dojel Marek Klus v sedle Carisona a tento jezdec se pokusí udělat vše proto, aby mohl vítězství obhájit. Kdo chce zažít unikátní parkurovou show v podání elitních českých jezdců a vidět krásné koně, tak by si tuto akci určitě neměl nechat ujít. 

Mladá Boleslav

Tuto sobotu od 14 hodin na zřícenině hradu Michalovice si na své přijdou milovníci country. Proběhne zde další z řady Country Road. Návštěvníci letní scény na Michalovické Putně se mohou těšit na Kántry Bend, KTP, Marod, Schovanky a Taxmeny.

Sedmihorky

Legendární zpěvačka Marie Rottrová za doprovodu skupiny NEŘEŽ vystoupí již tento čtvrtek od 20 hodin na tradičním festivalu Sedmihorské léto. Zaznít by měly písně jako Řeka lásky, Kůň bílý, Lásko, voníš deštěm, Markétka, Měli jsme se potkat dřív a další.

Staré Hrady

Příští středu 23. srpna se na hradě a zámku Staré Hrady koná akce pro děti Pohádkové rejdiště. Pohádkové bytosti, které zde ožijí mají pro malé návštěvníky připravené zábavné hry a překvapení. Pohádkové rejdiště je zde každou prázdninovou sobotu, neděli a středu.

Mladá Boleslav

Romantickou komedii Perfect Days: I ženy mají své dny promítá letní kino na hradu Michalovice, a to tento pátek 18. srpna od 18 hodin. V hlavních rolích se představí Ivana Chýlková jakožto hlavní hrdinka Erika, která má sice vše, ale nejvíc ze všeho touží po dítěti.

Mladá Boleslav

Dobrodružný Sci-Fi film StarTrek: Do neznáma promítá již dnes od 21 hodin letní kino Na Karmeli. Posádka hvězdné lodi U.S.S.Enterprise bude zkoumat i nezmapovaná místa ve vesmíru. Na své cestě se však budou muset potýkat s nebezpečným nepřítelem.