Mladá Boleslav

Workshop Osobní mandala se koná v neděli 1. října od 16 hodin ve vile DDM v Mladé Boleslavi. Workshop nabídne možnost relaxace a nabrání sil do dalších dní, a to za pomoci kreslení osobních mandal neobvyklým způsobem. Kapacita akce je omezená.

M. Hradiště

Tradiční procházka u příležitosti Dne architektury se koná již tuto sobotu 30. září od 10 hodin. Sraz je na sídlišti Jaselská a Poříčská v Mnichově Hradišti. Touto lokalitou a jejím okolím provedou architekti Milan Macoun a Jakub Chuchlík. Tradiční akce se zúčastní i další zajímaví hosté.

M. Hradiště

Kino Mnichovo Hradiště promítá drama Zahradnictví: Dezertér, a to dnes od 20 hodin a v sobotu 30. září od 17.30. Druhá část trilogie Zahradnictví popisuje nadšení z konce války a poté šok z komunistického převratu. Hlavní postavou příběhu je majitel noblesního kadeřnického salonu Valentino v centru Prahy Otto Bock, kterého si zahrál Jiří Macháček. Ve snímku se objeví i herečka Aňa Geislerová.

Mladá Boleslav

Naučná beseda pod názvem Jak vypadá kometa se uskuteční dnes od 19 hodin ve Hvězdárně města Mladá Boleslav. Boleslavští hvězdáři se s návštěvníky přednášky podělí o své poznatky ohledně vlastností kometárních jader a vše podrobně vysvětlí.

Mladá Boleslav

Dnes od 19 hodit bude možné navštívit divadelní představení Alessandro Baricco – Novecento. Strhující příběh geniálního klavíristy se bude hrát na malé scéně v Městském divadle v Mladé Boleslavi. Pod režií Pavla Kheka si zahraje Jakub Šafr a Radim Madeja.

Hrubá Skála

Třetí ročník Horolezeckého festivalu Český ráj začíná dnes v 16 hodin na zámku Hrubá Skála a potrvá až do neděle 1. října. Festival je určený všem milovníkům horolezectví, turistiky, přírody a kamarádské zábavy. Příznivci adrenalinových sportů se také mohou těšit na extrémní cyklistické přejezdy, odvážné sjíždění řek, paragliding a spoustu dalších aktivit. Připraven je i pestrý doprovodný program. Organizátoři navíc apelují na návštěvníky, že pokud mají například, nějaké fotky, filmy nebo cokoliv, co chtějí na festivalu prezentovat, mohou je kontaktovat a domluvit se.

Mladá Boleslav

Autorské čtení Petry Braunové bude možné navštívit v pondělí 2. října od 9 hodin v prostorách Knihovny města Mladá Boleslav. Petra Braunová je česká spisovatelka, která návštěvníkům této akce bude číst ze své poslední knihy Dům doktora Fišera.

Benátky nad Jizerou

Již tuto sobotu 30. září se v Benátkách nad Jizerou koná tradiční Posezení s burčákem. Zahájení oslav oblíbeného moku začne v 16 hodin v Burčákové uličce. Návštěvníci se mohou těšit na tisíc litrů bílého a červeného burčáku. Program bude pokračovat v zámeckém sklepení s cimbálem Dušana Kotlára. Na nádvoří pak vystoupí skupina Conto z Českého Brodu. Od 14 hodin bude možné navštívit komentovanou prohlídku k výstavě Kamila Lhotáka v benáteckém muzeu. Od 15 hodin pak začne vernisáž výstavy LOVE, a to ve Výstavní síni J. Krohy na Husově náměstí.

Mladá Boleslav

Beseda s českým básníkem, spisovatelem a levicovým novinářem Karlem Sýsem se uskuteční v úterý 3. října v prostorách Knihovny města Mladá Boleslav. V rozsáhlé tvorbě Karla Sýse dominuje především poezie, nicméně návštěvníkům besedy povypráví také o svém zájmu o českou historii, satiru porevolučního politického vývoje a studium lidové slovesnosti.

M. Hradiště

Kino Mnichovo Hradiště dnes večer od 20 hodin promítá mysteriózní thriller Wind River. Napínavý detektivní příběh o vyšetřování zločinu v odlehlé indiánské rezervaci získal Cenu diváků na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Mšeno

V sobotu 30. září se od 19 hodin koná Recitál Slávka Klecandra. Recitál pod názvem Žalmy a jiné písně se pořádá v evangelickém kostele ve Mšeně nedaleko Domova seniorů. Vstupné na akci, kterou pořádá evangelický sbor ve Mšeně, je dobrovolné. Slávek Klecandr, vlastním jménem Stanislav Klecandr je český zpěvák, písničkář a frontman křesťanské folkrockové kapely Oboroh.