Mladá Boleslav

Reprezentační ples Středočeského kraje, jehož pořádání si mezi sebou rok od roku předávají jednotlivá města v kraji, padl letos po Kutné Hoře a Benešovu na město automobilů Mladou Boleslav. Významnost události, kterou bude hostit boleslavský Dům kultury, podtrhuje i skutečnost, že se koná v roce stého výročí vzniku samostatného Československa. To se má údajně projevit i ve volbě garderoby zúčastněných dam a pánů, která má přímo odkazovat k dobové módě. Zkrátka nepřijdou ani milovníci dobrého jídla a pití. Návštěvníkům zahrají k tanci a poslechu Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, Peter Nagy s kapelou Indigo, Markéta Konvičková, Těžkej Pokondr a Martin Chodůr. Reprezentační ples se koná 3. března od 19 hodin, slavnostní zahájení pak následuje o šedesát minut později. Společenský oděv, byť nemusí být nutně prvorepublikového střihu, je podmínkou.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete vTipech DeníkuNa stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Tišice

Členové divadelního souboru Luno z Tišic nastudovali ke stému výročí vzniku Československa klasické divadelní představení Josefa Kajetána Tyla Fidlovačka, ovšem v netradičním pojetí. Divákům hru představí v pátek 9. března od 18.30 hodin ve společenském sále U Hřiště. Ochotníci při představení rovněž zpívají, někteří dokonce i za doprovodu živé hudby. Diváci, kteří nestihnou páteční termín nebo nedostanou vstupenky, mají na stejném místě další příležitost hned o den později, v sobotu 10. března rovněž od 18.30 hodin nebo následující neděli 11. března od 15 hodin.

Mladá Boleslav

Především zájemcům z řad fanoušků automobilismu a jeho historie je věnována další výstava, kterou pořádá automobilka Škoda Auto. Škoda Muzeum na třídě Václava Klementa totiž seznámí v průběhu března na výstavě návštěvníky s historií reklamní strategie firmy Škoda od prvopočátků spojených s pány Laurinem a Klementem až do současnosti. Návštěvníci se tam rovněž dozvědí, jak se měnily propagační a přesvědčovací techniky v různých obdobích vývoje firmy, od jednoduchých inzerátů v novinách až po propracované reklamní kampaně. Výstava trvá od 1. do 31. března.

Benátky

Benátečtí senioři jsou zváni na čtvrtek 15. března od 15 hodin do společenského sálu Záložna. Budou tam moci diskutovat se starostou města, zhlédnout vystoupení žáků umělecké školy J. A. Bendy nebo si poslechnout kapelu Mini Band S. K. Josefa Sojovského.

Mladá Boleslav

Od 6. března se v respiriu Městského paláce Templ uskuteční výstava nazvaná Poslání, která je zaměřena na tradiční kulturu Tibetu. Součástí výstavy bude 27. března beseda s horolezcem Petrem Maškem. Expozici je možné navštívit až do 12. května.

Hradiště

V sobotu 3. března od 20 hodin se koná v sále Posilovna v areálu sportovního klubu v Mnichově Hradišti Fotbalový ples. Na bálu bude hrát sportovcům duo František Brunclík a Vladislav Fanta, členové bývalé skupiny Diskant, známí pod názvem Franta a Fanta.

Mladá Boleslav

Tvorbu slavné kosmonoské řezbářské a sochařské rodiny Jelínků, jejíž díla byla v době baroka ceněna po celých Čechách, přiblíží výstava Muzea Mladoboleslavska na boleslavském hradě. Výstava potrvá od 1. března až do konce letošního roku.

Dobrovice

Do tajů výroby lihu nechá v sobotu 3. března nahlédnout návštěvníky na dobrovický lihovar. Prohlídka zahrnuje část venkovních prostor lihovaru a také muzejní okruh věnovaný především technice a technologii. Začíná se v deset hodin dopoledne.

Hradiště

Centrum pro rodinu Náruč pořádá ve Volnočasovém centru přednášku s názvem První pomoc u dětí. Návštěvníci se dozvědí o základních pravidlech první pomoci při bezvědomí či krvácení. Přednáška proběhne v pátek 2. března od 10.30 do 12 hodin.

Mladá Boleslav

Cyklus jarních hudebních podvečerů bude pokračovat v pondělí 5. března koncertem country kapely KTP, která zahraje od 18.30 hodin v mladoboleslavském Leteckém muzeu Metoděje Vlacha. K muzeu jezdí každou hodinu autobusová linka číslo 40.

Mladá Boleslav

Pokud bude v pátek 2. března jasná noc, naučí se návštěvníci hvězdárny orientaci na hvězdném nebi. Poslechnou si navíc i mytologické příběhy k jednotlivým souhvězdím. V případě zatažené oblohy nahradí hvězdy počítačová projekce. Začíná se v 19 hodin.

Poděbrady

Na netradiční výstavu s názvem Nevidíme, neslyšíme, ale cítíme… zve Městská knihovna v Poděbradech. Návštěvníci budou mít možnost nahlédnout do světa lidí s hluchoslepotou a seznámit se s jejich výtvarnou tvorbou. Výstava začíná 1. března a pokračuje až do konce měsíce. Ve spolupráci s knihovnou ji pořádá Klub přátel červenobílé hole. Název výstavy je zároveň mottem organizace, pomáhající od roku 2005 lidem, kteří mají současně potíže se zrakem a sluchem, orientovat se v jejich problémech. Radí, kam se mohou se svými starostmi obrátit, a poskytuje psychickou podporu.

Lysá nad Labem

TK Slovan zve své příznivce na tradiční fotbalový společenský ples, který se bude konat v sobotu 3. března od dvaceti hodin na Výstavišti v Lysé nad Labem. Hlavním tématem plesu bude tentokrát World cup 2018. Na plese zahrajetanečníkům Pražský taneční orchestr Jindřicha Váchy, po půlnoci bude následovat diskotéka plná oblíbených hitů s DJ Jiřím Štěpo Štěpánkem. Hlavním hudebním hostem večera bude Vašo Patejdl z legendární slovenské skupiny Elán, dále se představí rovněž sportovní hosté, nebude chybět zábavná obálková soutěž ani tradiční předtančení.

Nymburk

Snad jsem nezabloudil. Tak se jmenuje komponovaný pořad nazvaný podle vzpomínkové knihy nymburského rodáka, politického vězně, exulanta a galeristy Oskara Krauseho. Pořad připomene dva politické procesy, které v roce 1950 odehrávaly v budovách Hálkova divadla a zdejší sokolovny. Oskar Krause byl po roce 1948 komunisty uvězněn za přechod státních hranic a odsouzen na pět let, které strávil v uranových dolech. Po návratu z vězení pracoval jako dělník na státním statku, posléze ale zakotvil u cirkusu, díky němuž se po roce 1968 dostal do Švýcarska. Tam založil galerii, v níž svá díla vystavovali Jan Kristofori, Jan Koblasa, Jiří Kolář, Jiří Anderle nebo Olbram Zoubek. V pořadu účinkují kytarista Jan-Matěj Rak, herec František Kreuzmann, starosta Nymburka Pavel Fojtík a ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Zdeněk Hazdra. Pořad začíná ve čtvrtek 1. března od 18 hodin v kině Sokol.