VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam na Boleslavsku za zábavou? Vyberte si!

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

8.2.2018
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Karel Pech

Dobrovice

Výstavu Fenomén Igráček o historii a současnosti, vývoji i výrobě této postavičky lze v Galerii Sklepení v Dobrovických muzeích shlédnout do 2. dubna. Otevřeno je denně od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin, vstupné je 50 korun. K vidění jsou i Igráčci v podobě cukrovarníků.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech DeníkuNa stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Semčice

Známý boleslavský horolezec Petr Mašek bude hostem besedy Osmitisícové expedice. Povídat bude i o letošních plánech na osmitisícovku, které mu zhatily zdravotní problémy. V hasičské zbrojnici v Semčicích se beseda koná v pátek 9. února od 18 hodin.

Sychrov

Příští sobotu, 17. února, se na státním zámku Sychrov koná Masopust. Začátek je naplánován na 9. hodinu a konec pak bude v 16 hodin. Připraven je masopustní program s folklórními soubory Krkonošský Horal a Horačky, tradiční řemesla a staročeská zabíjačka.

Mladá Boleslav

Až do 24. dubna patří od 10 do 11.30 hodin, vždy v úterý, Knihovna města v Mladé Boleslavi kurzům Esperanta. Esperanto je nejrozšířenější mezinárodní, neutrální, umělý jazyk, jehož slovní zásoba pochází ze západoevropských jazyků a jeho skladba a tvarosloví vykazují silný slovanský vliv. Vyučování esperanta je vhodným cvičením mysli a trénování paměti. Kurzy jsou proto vhodné i pro seniory, ale nejen pro ně. Lekce se konají v zasedací místnosti knihovny na třídě Václava Klementa a jsou určeny pro 4 – 10 účastníků. Přihlášky se odevzdávají v oddělení pro dospělé čtenáře nebo na www.kmmb.cz.

Mladá Boleslav

Boleslavské Škoda Muzeum pořádá dva koncerty, na nichž se představí i členové České filharmonie. Dne 26. března se uskuteční koncert tradiční i soudobé romské hudby. Vystoupení romského dětského sboru Čhavorenge doprovodí Česká filharmonie. Koncert začne v 18.30 hodin, vstupné pro dospělé tvoří 400 korun, pro děti do 15 let 250 korun. Violoncellový kvartet Prague Cello Quartet vystoupí v muzeu 11. dubna od 19 hodin ve složení Petr Špaček, Jan Zvěřina, Jan Zemen a Ivan Vokáč. Všichni hudebníci působí v rámci České filharmonie. Cena vstupného je 280 korun.

Jičín

Regionální muzeum a galerie v Jičíně připravilo pro návštěvníky akci s názvem Vstupné za úsměv. Princip akce je jednoduchý a detailně ho popisuje ředitel muzea Michal Babík: „Návštěvník, který přijde k pokladně muzea, si bude moci vybrat, bude-li si chtít koupit standardní vstupenku, anebo poskytne průvodci svůj úsměv, ten si ho vyfotí a fotku muzeum použije na svůj facebookový profil.“ Muzeum se tak chce ještě více přiblížit návštěvníkům a trochu netradičním způsobem posílit svůj otevřený přístup k veřejnosti. Pro svou akci si vybralo mezidobí mezi Vánocemi a Velikonocemi, kdy do muzea přichází tradičně o něco méně návštěvníků. Usmívající návštěvník, který se nechá vyfotografovat, pak musí ještě vyplnit stručný souhlas s použitím fotografie. Akce potrvá do 18. února.

Mladá Boleslav

S knihovnou do minizoo – to je název soutěže pro předškoláčky. Co je zapotřebí? Při každé návštěvě si vypůjčit knížku o přírodě a nasbírat šest razítek. S odměnou následně dostane malý čtenář i vstupenky do minizoo v Boleslavi. Akce trvá až do 30. června.

Mladá Boleslav

Společenský dům Lávka v pořádá ve středu 14. února od 18 hodin Romantický večer, prostřeno pro páry. Přípravy slavnostního, zdravého a chutného menu se zhostí a průvodním slovem provede bývalý šéfkuchař vegetariánské restaurace Country Life v Praze, Roman Uhrin. Příspěvek na večeři činí 100 korun.

Mladá Boleslav

Nemusíš s láskou, stačí s citem. To je podtitul dalšího zajímavého programu Knihovny města Mladá Boleslav v cyklu Zimní večery v knihovně. Promítání, které začíná příští pátek 16. února od 17 hodin, si klade mnoho otázek. Jednou z nich je například to, zda sexualita lidí s mentálním hendikepem je v dnešní společnosti stále tabu? Pokud ano, tento dokument se ho snaží zbořit. V promítaném filmu bude k vidění příběh čtyř hlavních aktérů. Těmi jsou dvě ženy a dva muži. Partnerství, sexualita, ale také otázka rodičovství jsou ústředním tématem jejich společných diskusí. Film je vhodný až od 15 let. Vstup na promítání je zdarma.

Mladá Boleslav

Palác Templ bude od 15. února hostit výstavu obrazů Petra Hoška pod názvem Z kola ven. Výstava potrvá do 17. března, otevřena bude od úterý do neděle od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin. Petr Hošek, mladoboleslavský rodák a povoláním pedagog, nevystavuje v Templu poprvé. Od roku 2000 se jeho díla navíc objevila například na místní radnici či ve Sboru českých bratří. Jeho tvorba se vyznačuje rozmanitostí postupů a objevují se v ní motivy náboženství a lidského duševna. Jeho nejnovější výstava pak oproti předchozí tvorbě slibuje větší míru nadhledu a humoru. Vernisáž výstavy se uskuteční 14. března od 17 hodin.

Mladá Boleslav

Dnes od 18 hodin představí na Velké scéně Městského divadla Východočeské divadlo Pardubice hru Mohla to být hvězdná chvíle. Začátek představení je v 18 hodin. Dva velikáni barokní hudby stejné národnosti a stejného věku, avšak velice rozdílných povah a nejen jimi daných možností: Johann Sebastian Bach, pokládaný dnes za jednoho z největších skladatelů všech dob, proslul za svého života spíš „jen“ jako virtuóz. Oproti tomu Georg Friedrich Händel, skladatel vynikajících oper a oratorií a dodnes slavných skladeb se stal úspěšným napříč Evropou již za svého života. Obdivovali se navzájem? Záviděli si? Chtěli se spolu setkat? Vtipná hra německého dramatika a muzikologa Paula Barze (1943-2013) navozuje představu, jak by jejich „možné setkání“ mohlo vypadat.

Mladá Boleslav

Svět na dlani – Napříč Afrikou od severu k jihu – je název cestopisné přednášky dvojice Andrea Kaucká a René Bauer. Přednáška se koná v knihovně města v úterý 13. února od 18 hodin. Vstupné pro účastníky: 70 korun, pro čtenáře knihovny 50 korun.

Mnichovo Hradiště

Skautský ples se uskuteční tuto sobotu 10. února v sále Základní školy v ulici Studentská. Začátek plesu, který pořádá Junák – český skaut, středisko Mnichovo Hradiště, je v 19 hodin. Konec je naplánován na druhou hodinu ranní. K tanci i poslechu na druhém Skautském plese zahraje skupina Region.

Mladá Boleslav

V rámci Hudebních pondělků se v Letecké kantýně v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha koná v pondělí 12. února od 18.30 hodin další hudební vystoupení. Zahraje kapela Putna. Za dva týdny, 26. února se představí skupina Barbecue a 5. března KTP.

Autor: Redakce

8.2.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 16 700 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16700 kč, mzda max. 20100 kč. Volných pracovních míst: 60. Poznámka: Místo výkonu práce:, Plazy č.p. 100, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: tel.: 602 644 332 nebo osobně: Jaselská 65, Mladá Boleslav (7-10 hod.), , Zaměstnanecké výhody: ubytování, svozy do zaměstnání.. Pracoviště: Perfect service invest s.r.o.- pracoviště ve firmě faurecia interior systems bohemia s.r.o., 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Jan Říha, +420 602 644 332.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 12 200 Kč

Pomocní pracovníci v zahradnictví Pomocní dělníci v zahradnictví. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Místo výkonu práce:, Boseň č.p. 124, 295 01 Mnichovo Hradiště, , Prvotní kontakt: telefonicky: 724 919 991, , Pomocné práce - pletí, sázení rostlin.. Pracoviště: Agarden rostliny s.r.o., 295 01 Mnichovo Hradiště. Informace: Jitka Wojnarová, +420 724 919 991.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní lékař 25 000 Kč

Zubní lékaři Zubní lékaři bez specializace. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Krajířova č.p. 137/2, Mladá Boleslav I, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: emailem: stom1@email.cz nebo telefonicky: 773 867 032 (od 17 hod.), , Zaměstnanecké výhody: stravenky, školení.. Pracoviště: Buveus s.r.o., Krajířova, č.p. 137, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Oleksandr Dubanovskyi, +420 773 867 032.

Věda a výzkum - Věda a výzkum Strojní inženýři ve výzkumu a vývoji 40 000 Kč

Inženýři elektrotechnici a energetici ve výzkumu a vývoji Vývojový inženýr - zadní brzdy MQB27 IN. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 40000 kč, mzda max. 60000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - Provádění sériových změn, - Analýza a návrh konstrukčních řešení, - Navrhování materiálů, technických řešení a technologií, - Projednávání náběhu nových dílů - s návaznými díly, - Analýza konstrukčních řešení - s externími dodavateli. Pracoviště: Škoda auto a.s. - technický vývoj, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Jiří Nečesaný, +420 326 816 804.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Odstraňování billboardů jde pomalu.
10

Kdy padnou billboardy? Až naprší... Až nasněží... Až někdy

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).
1

Kraj chce části klientů H-Systemu přispět na to, aby se mohli soudit

AKTUALIZOVÁNO

Kontrolu krajských zakázek odstartoval příval anonymů

Střední Čechy – Ceny jsou vysoké a zakázky cinknuté. Tak zní upozornění, které na středočeském hejtmanství odstartovalo interní audit. V úterý o tom informovala hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Návštěvníky lákají kocouří procházka i jízda veteránů

Střední Čechy – Akce, které by si podle doporučení Středočeské centrály cestovního ruchu lidé v tomto týdnu neměli nechat ujít, nejsou tentokrát soustředěny pouze do víkendových dnů.

Požár v Kutné Hoře a veřejné záchodky místo hudby pro Třebíč: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 13. srpna 2018.

Žádného předmětu kraje už se nedotknu, uvedl manžel hejtmanky Jermanové

Střední Čechy – Slibem, že „žádného předmětu Středočeského kraje“ se ani nedotkne, překvapil na pondělní tiskové konferenci na krajském úřadě manžel středočeské hejtmanky Jakub Pokorný. „Kromě své manželky,“ prohlásil – čímž si nejspíš vyslouží kritiku, že svou partnerku označil jako věc v majetku kraje.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT