VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam na Boleslavsku za zábavou? Vyberte si!

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

8.2.2018
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Karel Pech

Dobrovice

Výstavu Fenomén Igráček o historii a současnosti, vývoji i výrobě této postavičky lze v Galerii Sklepení v Dobrovických muzeích shlédnout do 2. dubna. Otevřeno je denně od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin, vstupné je 50 korun. K vidění jsou i Igráčci v podobě cukrovarníků.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech DeníkuNa stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Semčice

Známý boleslavský horolezec Petr Mašek bude hostem besedy Osmitisícové expedice. Povídat bude i o letošních plánech na osmitisícovku, které mu zhatily zdravotní problémy. V hasičské zbrojnici v Semčicích se beseda koná v pátek 9. února od 18 hodin.

Sychrov

Příští sobotu, 17. února, se na státním zámku Sychrov koná Masopust. Začátek je naplánován na 9. hodinu a konec pak bude v 16 hodin. Připraven je masopustní program s folklórními soubory Krkonošský Horal a Horačky, tradiční řemesla a staročeská zabíjačka.

Mladá Boleslav

Až do 24. dubna patří od 10 do 11.30 hodin, vždy v úterý, Knihovna města v Mladé Boleslavi kurzům Esperanta. Esperanto je nejrozšířenější mezinárodní, neutrální, umělý jazyk, jehož slovní zásoba pochází ze západoevropských jazyků a jeho skladba a tvarosloví vykazují silný slovanský vliv. Vyučování esperanta je vhodným cvičením mysli a trénování paměti. Kurzy jsou proto vhodné i pro seniory, ale nejen pro ně. Lekce se konají v zasedací místnosti knihovny na třídě Václava Klementa a jsou určeny pro 4 – 10 účastníků. Přihlášky se odevzdávají v oddělení pro dospělé čtenáře nebo na www.kmmb.cz.

Mladá Boleslav

Boleslavské Škoda Muzeum pořádá dva koncerty, na nichž se představí i členové České filharmonie. Dne 26. března se uskuteční koncert tradiční i soudobé romské hudby. Vystoupení romského dětského sboru Čhavorenge doprovodí Česká filharmonie. Koncert začne v 18.30 hodin, vstupné pro dospělé tvoří 400 korun, pro děti do 15 let 250 korun. Violoncellový kvartet Prague Cello Quartet vystoupí v muzeu 11. dubna od 19 hodin ve složení Petr Špaček, Jan Zvěřina, Jan Zemen a Ivan Vokáč. Všichni hudebníci působí v rámci České filharmonie. Cena vstupného je 280 korun.

Jičín

Regionální muzeum a galerie v Jičíně připravilo pro návštěvníky akci s názvem Vstupné za úsměv. Princip akce je jednoduchý a detailně ho popisuje ředitel muzea Michal Babík: „Návštěvník, který přijde k pokladně muzea, si bude moci vybrat, bude-li si chtít koupit standardní vstupenku, anebo poskytne průvodci svůj úsměv, ten si ho vyfotí a fotku muzeum použije na svůj facebookový profil.“ Muzeum se tak chce ještě více přiblížit návštěvníkům a trochu netradičním způsobem posílit svůj otevřený přístup k veřejnosti. Pro svou akci si vybralo mezidobí mezi Vánocemi a Velikonocemi, kdy do muzea přichází tradičně o něco méně návštěvníků. Usmívající návštěvník, který se nechá vyfotografovat, pak musí ještě vyplnit stručný souhlas s použitím fotografie. Akce potrvá do 18. února.

Mladá Boleslav

S knihovnou do minizoo – to je název soutěže pro předškoláčky. Co je zapotřebí? Při každé návštěvě si vypůjčit knížku o přírodě a nasbírat šest razítek. S odměnou následně dostane malý čtenář i vstupenky do minizoo v Boleslavi. Akce trvá až do 30. června.

Mladá Boleslav

Společenský dům Lávka v pořádá ve středu 14. února od 18 hodin Romantický večer, prostřeno pro páry. Přípravy slavnostního, zdravého a chutného menu se zhostí a průvodním slovem provede bývalý šéfkuchař vegetariánské restaurace Country Life v Praze, Roman Uhrin. Příspěvek na večeři činí 100 korun.

Mladá Boleslav

Nemusíš s láskou, stačí s citem. To je podtitul dalšího zajímavého programu Knihovny města Mladá Boleslav v cyklu Zimní večery v knihovně. Promítání, které začíná příští pátek 16. února od 17 hodin, si klade mnoho otázek. Jednou z nich je například to, zda sexualita lidí s mentálním hendikepem je v dnešní společnosti stále tabu? Pokud ano, tento dokument se ho snaží zbořit. V promítaném filmu bude k vidění příběh čtyř hlavních aktérů. Těmi jsou dvě ženy a dva muži. Partnerství, sexualita, ale také otázka rodičovství jsou ústředním tématem jejich společných diskusí. Film je vhodný až od 15 let. Vstup na promítání je zdarma.

Mladá Boleslav

Palác Templ bude od 15. února hostit výstavu obrazů Petra Hoška pod názvem Z kola ven. Výstava potrvá do 17. března, otevřena bude od úterý do neděle od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin. Petr Hošek, mladoboleslavský rodák a povoláním pedagog, nevystavuje v Templu poprvé. Od roku 2000 se jeho díla navíc objevila například na místní radnici či ve Sboru českých bratří. Jeho tvorba se vyznačuje rozmanitostí postupů a objevují se v ní motivy náboženství a lidského duševna. Jeho nejnovější výstava pak oproti předchozí tvorbě slibuje větší míru nadhledu a humoru. Vernisáž výstavy se uskuteční 14. března od 17 hodin.

Mladá Boleslav

Dnes od 18 hodin představí na Velké scéně Městského divadla Východočeské divadlo Pardubice hru Mohla to být hvězdná chvíle. Začátek představení je v 18 hodin. Dva velikáni barokní hudby stejné národnosti a stejného věku, avšak velice rozdílných povah a nejen jimi daných možností: Johann Sebastian Bach, pokládaný dnes za jednoho z největších skladatelů všech dob, proslul za svého života spíš „jen“ jako virtuóz. Oproti tomu Georg Friedrich Händel, skladatel vynikajících oper a oratorií a dodnes slavných skladeb se stal úspěšným napříč Evropou již za svého života. Obdivovali se navzájem? Záviděli si? Chtěli se spolu setkat? Vtipná hra německého dramatika a muzikologa Paula Barze (1943-2013) navozuje představu, jak by jejich „možné setkání“ mohlo vypadat.

Mladá Boleslav

Svět na dlani – Napříč Afrikou od severu k jihu – je název cestopisné přednášky dvojice Andrea Kaucká a René Bauer. Přednáška se koná v knihovně města v úterý 13. února od 18 hodin. Vstupné pro účastníky: 70 korun, pro čtenáře knihovny 50 korun.

Mnichovo Hradiště

Skautský ples se uskuteční tuto sobotu 10. února v sále Základní školy v ulici Studentská. Začátek plesu, který pořádá Junák – český skaut, středisko Mnichovo Hradiště, je v 19 hodin. Konec je naplánován na druhou hodinu ranní. K tanci i poslechu na druhém Skautském plese zahraje skupina Region.

Mladá Boleslav

V rámci Hudebních pondělků se v Letecké kantýně v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha koná v pondělí 12. února od 18.30 hodin další hudební vystoupení. Zahraje kapela Putna. Za dva týdny, 26. února se představí skupina Barbecue a 5. března KTP.

Autor: Redakce

8.2.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Úředník ve skladu 25 000 Kč

Úředníci ve skladech Administrativní pracovník skladu. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovnice skladového hospodářství náhradních automobilových dílů ve značkovém servisu FIAT.Kompletní vedení skladu fyzicky s počítačovou evidencí,administrativa související s činností servisu vozů.Znalost práce na PC,základy angličtiny a orientace v názvosloví náhradních dílů jsou výhodou pro zapracování. Středoškolské vzdělání ekonomického nebo průmyslového směru je nutné. Jedná se i o práci fakturační,dělání měsíčních výkazů činnosti servisu ,příjem a výdej náhradních dílů,evidence servisní dokumentace.Komunikace s dodavateli,objednávání a doplňování skladu.Předpokladem je zodpovědný a odborný přístup k práci,účast na odborných školeních. Kolektivní spolupráce při řešení zakázek a solidní jednání při komunikaci s klienty.Pracovní doba Po-Pá od 8.00 do 17.00 s přestávkou na oběd.Životopisy zasílejte na e-mail:reditel.fiat@autostepan-mb.cz. Nástup dle dohody,nejpozději k 1.3.2018.. Pracoviště: Mgr. libor štěpán - auto štěpán - bydliště [606], tř. Václava Klementa, č.p. 1437, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Libor Štěpán, .

Informační technologie - Informační technologie Programátor 40 000 Kč

Programátoři počítačových aplikací specialisté Programátoři CNC. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 40000 kč, mzda max. 55000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Lhotky č.p. 48, 294 06 Březno u Mladé Boleslavě, , Prvotní kontakt: e-mail: alena.vobornikova@vs-steel.com, , Vyučen v oboru obráběč kovů, znalost programování v programech Siemens NX nebo Work NC; praxe v programování a obsluze CNC min. 2 roky, znalost čtení technických výkresů, zodpovědnost a pracovitost, ochota učit se novým věcem, schopnost týmové práce., , Zaměstnanecké výhody: Příspěvek na stravu a ubytování, motivující mzdové ohodnocení a další zaměstnanecké výhody (příspěvek na dovolenou, pohybové aktivity, penzij./život. pojištění, zdarma pronájem tenis.kurtu či hřiště na nohejbal, apod.); příležitost podílet se na zakázkové výrobě pro významné mezinárodní společnosti; příjemné zázemí a mladý kolektiv.. Pracoviště: Vs steel s.r.o. - provozovna lhotky 48, březno, 294 06 Březno u Mladé Boleslavě. Informace: Alena Voborníková, +420 607 079 835.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 26 020 Kč

Učitelé odborného výcviku (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) Učitel praktického cvičení předmětu Programování. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme učitele praktického cvičení předmětu Programování na plný nebo částečný úvazek. Vhodné i jako přivýdělek pro studenty VŠ. Odměňování dle tarifních tabulek platných ve školství. Nabízíme možnost ubytování v blízkosti školy. Nástup od 1.9.2018.. Pracoviště: Střední průmyslová škola, mladá boleslav, havlíčkova 456, Havlíčkova, č.p. 456, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Martin Kubát, +420 326 325 527.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 19 300 Kč

Obsluha vysokozdvižných a jiných vozíků a skladníci Operátoři logistiky. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19300 kč, mzda max. 26300 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Místo výkonu práce:, Bezděčín č.p. 125, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: telefonicky: 702 168 340 (8-16 hod.) nebo emailem: tereza.omastova@faurecia.com, , Požadavky: platný průkaz na VZV., Zaměstnanecké výhody: dotované stravování, příspěvek na dopravu, 13. plat.. Pracoviště: Faurecia emissions control technologies, mladá boleslav, s.r.o. - sídlo, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Tereza Omastová, +420 725 998 133.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pátý ročník mezižánrového hudebního festivalu Krásná louka 2018.
85

Krásná louka ožila festivalem popáté

Videosouhrn 26.–27. května 2018

Slušní lidé versus divadelníci a křest Hraběnky šampaňským: videa víkendu

Dvojnásobně ukradené auto zaměstná soudy již po třetí

Střední Čechy – Důsledky dvojnásobné krádeže jednoho auta řeší středočeská policie i ministerstvo vnitra. Na souvislosti skutku, k němuž došlo již v roce 2012, upozornil v neděli server iRozhlas.cz. Kabriolet značky BMW za více než milion korun byl nejprve ukraden ze servisu. Jeho majitel však vůz vypátral; auto stálo zaparkované v Jenči. Přivolaní policisté je následně zajistili jako předmět doličný a převezli na dvůr služebny v Hostivici. Odtud bavorák po třech dnech zmizel.

ODS v Líbeznici pilovala programové cíle

Střední Čechy – Místem se zřejmě největší koncentrací výtek na adresu hnutí ANO včetně jeho lídra Andreje Babiše, SPD a komunistů i výhrad vůči krokům prezidenta Miloše Zemana se v sobotu stala Líbeznice na Praze-východ. Do obce, kde jako starosta působí místopředseda strany Martin Kupka, se sjeli představitelé ODS k jednání v rámci programové konference. Mimochodem – v posledních sněmovních volbách líbeznické obyvatele nejvíc oslovili právě občanští demokraté: ti se 431 hlasy získali podporu vyčíslenou 34,89 procenta; následovalo hnutí ANO s necelými 21 procenty.

Exhibice odchovanců 1. FK Příbram bavila a pomáhala

Příbram – U Litavky se uskutečnila akce, která nemá v České republice obdoby. Na brzy již prvoligovém stadionu 1. FK Příbram se totiž v exhibičním utkání utkali místní odchovanci. Diváci, kteří dorazili v hojném počtu, tak mohli vidět v akci například Antonína Baráka, Tomáše Zápotočného a soustu dalších skvělých fotbalistů, od kterých ještě před vypuknutím hlavního utkání mohli ukořistit autogram nebo se nechat vyfotit.

Rallye nadšenci závodili na Vrchbělé

Bělá pod Bezdězem – Příznivci silných motorů a kvílení pneumatik v ostrých zatáčkách mířili v sobotu 26. května do areálu Motorlandu Vrchbělá, kde se pokračovalo v desátém ročníku Amatér rallye.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT