VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam na Boleslavsku za zábavou? Vyberte si!

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

8.2.2018
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Karel Pech

Dobrovice

Výstavu Fenomén Igráček o historii a současnosti, vývoji i výrobě této postavičky lze v Galerii Sklepení v Dobrovických muzeích shlédnout do 2. dubna. Otevřeno je denně od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin, vstupné je 50 korun. K vidění jsou i Igráčci v podobě cukrovarníků.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech DeníkuNa stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Semčice

Známý boleslavský horolezec Petr Mašek bude hostem besedy Osmitisícové expedice. Povídat bude i o letošních plánech na osmitisícovku, které mu zhatily zdravotní problémy. V hasičské zbrojnici v Semčicích se beseda koná v pátek 9. února od 18 hodin.

Sychrov

Příští sobotu, 17. února, se na státním zámku Sychrov koná Masopust. Začátek je naplánován na 9. hodinu a konec pak bude v 16 hodin. Připraven je masopustní program s folklórními soubory Krkonošský Horal a Horačky, tradiční řemesla a staročeská zabíjačka.

Mladá Boleslav

Až do 24. dubna patří od 10 do 11.30 hodin, vždy v úterý, Knihovna města v Mladé Boleslavi kurzům Esperanta. Esperanto je nejrozšířenější mezinárodní, neutrální, umělý jazyk, jehož slovní zásoba pochází ze západoevropských jazyků a jeho skladba a tvarosloví vykazují silný slovanský vliv. Vyučování esperanta je vhodným cvičením mysli a trénování paměti. Kurzy jsou proto vhodné i pro seniory, ale nejen pro ně. Lekce se konají v zasedací místnosti knihovny na třídě Václava Klementa a jsou určeny pro 4 – 10 účastníků. Přihlášky se odevzdávají v oddělení pro dospělé čtenáře nebo na www.kmmb.cz.

Mladá Boleslav

Boleslavské Škoda Muzeum pořádá dva koncerty, na nichž se představí i členové České filharmonie. Dne 26. března se uskuteční koncert tradiční i soudobé romské hudby. Vystoupení romského dětského sboru Čhavorenge doprovodí Česká filharmonie. Koncert začne v 18.30 hodin, vstupné pro dospělé tvoří 400 korun, pro děti do 15 let 250 korun. Violoncellový kvartet Prague Cello Quartet vystoupí v muzeu 11. dubna od 19 hodin ve složení Petr Špaček, Jan Zvěřina, Jan Zemen a Ivan Vokáč. Všichni hudebníci působí v rámci České filharmonie. Cena vstupného je 280 korun.

Jičín

Regionální muzeum a galerie v Jičíně připravilo pro návštěvníky akci s názvem Vstupné za úsměv. Princip akce je jednoduchý a detailně ho popisuje ředitel muzea Michal Babík: „Návštěvník, který přijde k pokladně muzea, si bude moci vybrat, bude-li si chtít koupit standardní vstupenku, anebo poskytne průvodci svůj úsměv, ten si ho vyfotí a fotku muzeum použije na svůj facebookový profil.“ Muzeum se tak chce ještě více přiblížit návštěvníkům a trochu netradičním způsobem posílit svůj otevřený přístup k veřejnosti. Pro svou akci si vybralo mezidobí mezi Vánocemi a Velikonocemi, kdy do muzea přichází tradičně o něco méně návštěvníků. Usmívající návštěvník, který se nechá vyfotografovat, pak musí ještě vyplnit stručný souhlas s použitím fotografie. Akce potrvá do 18. února.

Mladá Boleslav

S knihovnou do minizoo – to je název soutěže pro předškoláčky. Co je zapotřebí? Při každé návštěvě si vypůjčit knížku o přírodě a nasbírat šest razítek. S odměnou následně dostane malý čtenář i vstupenky do minizoo v Boleslavi. Akce trvá až do 30. června.

Mladá Boleslav

Společenský dům Lávka v pořádá ve středu 14. února od 18 hodin Romantický večer, prostřeno pro páry. Přípravy slavnostního, zdravého a chutného menu se zhostí a průvodním slovem provede bývalý šéfkuchař vegetariánské restaurace Country Life v Praze, Roman Uhrin. Příspěvek na večeři činí 100 korun.

Mladá Boleslav

Nemusíš s láskou, stačí s citem. To je podtitul dalšího zajímavého programu Knihovny města Mladá Boleslav v cyklu Zimní večery v knihovně. Promítání, které začíná příští pátek 16. února od 17 hodin, si klade mnoho otázek. Jednou z nich je například to, zda sexualita lidí s mentálním hendikepem je v dnešní společnosti stále tabu? Pokud ano, tento dokument se ho snaží zbořit. V promítaném filmu bude k vidění příběh čtyř hlavních aktérů. Těmi jsou dvě ženy a dva muži. Partnerství, sexualita, ale také otázka rodičovství jsou ústředním tématem jejich společných diskusí. Film je vhodný až od 15 let. Vstup na promítání je zdarma.

Mladá Boleslav

Palác Templ bude od 15. února hostit výstavu obrazů Petra Hoška pod názvem Z kola ven. Výstava potrvá do 17. března, otevřena bude od úterý do neděle od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin. Petr Hošek, mladoboleslavský rodák a povoláním pedagog, nevystavuje v Templu poprvé. Od roku 2000 se jeho díla navíc objevila například na místní radnici či ve Sboru českých bratří. Jeho tvorba se vyznačuje rozmanitostí postupů a objevují se v ní motivy náboženství a lidského duševna. Jeho nejnovější výstava pak oproti předchozí tvorbě slibuje větší míru nadhledu a humoru. Vernisáž výstavy se uskuteční 14. března od 17 hodin.

Mladá Boleslav

Dnes od 18 hodin představí na Velké scéně Městského divadla Východočeské divadlo Pardubice hru Mohla to být hvězdná chvíle. Začátek představení je v 18 hodin. Dva velikáni barokní hudby stejné národnosti a stejného věku, avšak velice rozdílných povah a nejen jimi daných možností: Johann Sebastian Bach, pokládaný dnes za jednoho z největších skladatelů všech dob, proslul za svého života spíš „jen“ jako virtuóz. Oproti tomu Georg Friedrich Händel, skladatel vynikajících oper a oratorií a dodnes slavných skladeb se stal úspěšným napříč Evropou již za svého života. Obdivovali se navzájem? Záviděli si? Chtěli se spolu setkat? Vtipná hra německého dramatika a muzikologa Paula Barze (1943-2013) navozuje představu, jak by jejich „možné setkání“ mohlo vypadat.

Mladá Boleslav

Svět na dlani – Napříč Afrikou od severu k jihu – je název cestopisné přednášky dvojice Andrea Kaucká a René Bauer. Přednáška se koná v knihovně města v úterý 13. února od 18 hodin. Vstupné pro účastníky: 70 korun, pro čtenáře knihovny 50 korun.

Mnichovo Hradiště

Skautský ples se uskuteční tuto sobotu 10. února v sále Základní školy v ulici Studentská. Začátek plesu, který pořádá Junák – český skaut, středisko Mnichovo Hradiště, je v 19 hodin. Konec je naplánován na druhou hodinu ranní. K tanci i poslechu na druhém Skautském plese zahraje skupina Region.

Mladá Boleslav

V rámci Hudebních pondělků se v Letecké kantýně v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha koná v pondělí 12. února od 18.30 hodin další hudební vystoupení. Zahraje kapela Putna. Za dva týdny, 26. února se představí skupina Barbecue a 5. března KTP.

Autor: Redakce

8.2.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Doprava a logistika - SKLADNÍK SEMČICE -IHNED,160,kč/hod (160 Kč)

Hledáme pro významnou firmu šikovného pracovitého skladníka. Náplň práce: kompletace objednávek, příjem, vyskladňování a expedice zboží, balení, vychystávání zboží, komunikace s vedením.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel(26 000 Kč)

Učitelé všeobecně vzdělávacích předmětů na středních školách Učitelé anglického jazyka. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Železná č.p. 107, Mladá Boleslav II, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: tel.: 326 321 872 (8-14 hod.), e-mail: majamb@maja-mb.cz, , Mzda bude stanovena dle platných mzdových tabulek podle praxe. Lze i na zkrácený úvazek., , Zaměstnanecké výhody: Kadeřnické a kosmetické služby zdarma.. Pracoviště: Boleslavská soukromá střední škola a základní škola, s.r.o. - pracoviště, Železná, č.p. 107, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Jana Knížková, +420 326 321 872.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel(26 000 Kč)

Učitelé všeobecně vzdělávacích předmětů na středních školách Učitelé českého jazyka. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Železná č.p. 107, Mladá Boleslav II, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: tel.: 326 321 872 (8-14 hod.), e-mail: majamb@maja-mb.cz, , Mzda bude stanovena dle platných mzdových tabulek podle praxe. Lze i na zkrácený úvazek., , Zaměstnanecké výhody: Kadeřnické a kosmetické služby zdarma.. Pracoviště: Boleslavská soukromá střední škola a základní škola, s.r.o. - pracoviště, Železná, č.p. 107, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Jana Knížková, +420 326 321 872.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel(26 000 Kč)

Učitelé všeobecně vzdělávacích předmětů na středních školách Učitelé hudební a pohybové výchovy s metodikou. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Železná č.p. 107, Mladá Boleslav II, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: tel.: 326 321 872 (8-14 hod.), e-mail: majamb@maja-mb.cz, , Mzda bude stanovena dle platných mzdových tabulek podle praxe. Lze i na zkrácený úvazek., , Zaměstnanecké výhody: Kadeřnické a kosmetické služby zdarma.. Pracoviště: Boleslavská soukromá střední škola a základní škola, s.r.o. - pracoviště, Železná, č.p. 107, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Jana Knížková, +420 326 321 872.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Studenti mladoboleslavského Osmiletého gymnázia opět navštívili ženské oddělení LDN v Kosmonosích.
4

Studenti mladoboleslavského Osmiletého gymnázia opět navštívili ženské oddělení

Učte se od profesionálů! Tak zní název kurzů první pomoci včetně neodkladné resuscitace, které středočeští záchranáři nabízejí veřejnosti.
4

Záchranáři naučí zájemce pomáhat zraněným. Tentokrát se zaměřením na silnici

Jedna rolba vládne všem a po krk ve vodě v minus pěti: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 21. února 2018.

AKTUALIZOVÁNO

Hokejisté si zahrají o olympijskou medaili. V dramatické bitvě porazili USA

/FOTOGALERIE, ANKETA/ Uf, to bylo drama! Čeští hokejisté postoupili do semifinále olympijského turnaje, když porazili tým USA 3:2 po samostatných nájezdech. Američané ale byli tuhé sousto, i když národní tým byl po většinu zápasu lepší.

Tetour se vrací do futsalové ligy. Ne však s Kladnem

Střední Čechy – Ve fotbale vystřídal v posledních letech několik štací. Ve futsale brankář David Tetour působil od roku 2013 pouze v Kladně, kam přišel ještě do první ligy. Teď se do ní vrací. Ne však se středočeským klubem, jehož postupové šance pohasly v minulém kole druhé ligy, ale ještě v aktuální sezoně. Do konce ročníku bude hostovat v pražské Slavii.

Cestování veřejnou dopravou mají zpříjemnit aktuální informace

Střední Čechy – Stamiliony korun pomohou upravit po celých středních Čechách významné dopravní uzly, aby cestující netápali, ale mohli pohodlně šupajdit pěkně rovnou za svým cílem. Pomohou jim v tom přehledné ukazatele. Takové, která nejen budou respektovat potřeby pasažérů, ale také dokážou pružně reagovat na aktuální vývoj dopravní situace. A ještě budou stavěné dostatečně odolně proti útokům vandalů, aby dokázaly sloužit dlouhodobě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT