Mladá Boleslav

V sobotu 20. ledna se od 11 hodin dopoledne koná nultý ročník soutěže zimních plavců na Jizeře v Mladé Boleslavi. Akci pořádá Česká otužilecká unie, která se pokouší obnovit tradici závodů z let 1982 až 1992. Sraz plavců je na Jizeře, nad Vaňkovým jezem, na Krásné louce u Česany před jezem.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Mladá Boleslav

Pro všechny, kterým se zdají sny a přemýšlejí o nich, pořádá dům dětí' a mládeže v neděli 21. ledna od 15 hodin workshop, kde budou prostřednictvím kresby vytvářet snové asociace. „Nemusíte mít strach, není to ani tak o kresbě, jako spíš o objevování a nečekaných souvislostech,“ říkají pořadatelé.

Mladá Boleslav

Ve Vzdělávacím centru Na Karmeli se v úterý 23. ledna od 18 hodin koná beseda a diashow Radky Tkáčikové na téma Tibet. Návštěvníci se obrazem dostanou z Nepálu do Tibetu pěšky horským přechodem, seznámí se s nejstaršími kláštery, životem lidí na náhorních planinách i pod Mount Everestem.

Ilustrační foto
Policie nabízí nováčkům sto padesát tisíc korun

Zelčín

Velký turnaj ve známé hře pexeso se v sobotu 20. ledna koná v Zooparku v Zelčíně. Zapojit se přitom mohou nejen děti, ale rovněž dospělí. Začátek je hodinu po poledni. Návštěvníci zooparku si kromě klání v pexesu mohou v Zelčíně prohlédnout zvířata, například koně, prasata, ovce nebo pštrosy.

Mladá Boleslav

V divadelním sále kulturního domu začíná v pondělí 22. ledna od 17 hodin úvodní přednáškou cyklus nazvaný Jak rozumět dětem. Máte obavy o své dítě? Jste jako rodiče nejistí ve výchově? Máte někdy dojem, že vám výchova přerůstá přes hlavu? To jsou dotazy, na které by měl cyklus přednášek odpovědět. A nejen na ně. Prvním tématem je domácí klima, výchova, motivace a jejich vliv na psychiku dětí. Přednášky, které organizuje nadační fond Šance pro děti, jsou určeny rodičům, prarodičům, vychovatelům i široké veřejnosti. Lektory jsou rodinní terapeuti Markéta Jírová Exnerová a Miroslav Zavadil. Druhá přednáška se uskuteční na stejném místě a ve stejném čase 21. února, kdy se bude diskutovat na téma Jak komunikovat v rodině, aby se všichni měli fajn. Závěr cyklu obstará třetí z přednášek, která je naplánována na 14. března na téma Jak komunikovat s dětmi v opozici, práce s agresí.

Ilustrační foto
Na ženě vzplálo oblečení, plameny se naštěstí podařilo rychle uhasit

Lysá nad Labem

Petr Čerňanský dnes od 18.30 hodin v městské knihovně v rámci své cestopisné besedy doputuje ze Středních Čech až do dalekého ukrajinského Zakarpatí. Pohovoří o svých zážitcích i přírodních krásách Malé Fatry, Podkarpatské Rusi, Bílých Karpat, ale i ne tolik vzdáleného Kokořínska a Českého ráje.

Mělník

Do klubu Stará Mydlárna na mělnickém náměstí Karla IV. se v pátek 19. ledna večer vrací Justin Lavash. Začátek koncertu je ve 21 hodin. Justin Lavash je považován za jednoho z nejlepších kytaristů v Česku. Jde o muzikanta, jehož rodiči jsou Irka a Američan, má perské příjmení a britské občanství.

Kralupy nad Vltavou

Po třech letech se v sobotu 20. ledna na scénu kralupského kulturního domu Vltava vrací největší zimní festival v širokém okolí, Lednový underground, jehož mottem je: hudba napříč žánry. Čtrnáctý ročník hudebního svátku začíná v šestnáct hodin. Představí se tam kladenská kapela Zrní, která se na lednový festival vrací po šesti letech, následuje Ivan Hlas Trio, které se představilo kdysi na prvním ročníku, nováček Original Vintage Orchestra Petra Kroutila, muzikanti s nespoutanou muzikou plnou rocku, jazzu i balkánské a cikánské hudby Trombenik nebo The OXX a Flat Flay se ska a reggae. Den plný muziky zahájí sbor Dvořákova gymnázia. Děti s rodiči si mohou odpoledne užít písničky skupiny Pískomil se vrací. V komorním prostředí malého sálu se představí písničkář Inženýr Vladimír, Ondřej Galuška z kapely Eggnoise nebo skupiny Tichá voda a Playground English.

Boleslavští policisté pátrají po neznámé muži, který během letošního ledna tankoval pohonné hmoty do vozidla Škoda Fabia modré pastelové barvy, se kterým následně opakovaně ujížděl bez placení.
Natankoval a ujel bez placení. Několikrát!