Cetno, Mšeno, Benátky, Luštěnice

Divadelní kroužek při SOŠ a SOU v Horkách nad Jizerou má už dvacetiletou tradici. Nejdříve to bylo vystupování v kostelích se zpíváním koled, pak se pomalu vytvářel dramatický kroužek, který funguje dodnes. Každé adventní období zajíždí Divadelní kroužek do několika domů s pečovatelskou službou v okolí většinou s nacvičenou pohádkou a vánočními písněmi. Letos zavítá do pěti DPS. Začíná v Dolním Cetně, kde navázali na další rozšířenou spolupráci. Na Mikuláše s klienty domova vozíčkáři pomáhali při vánoční nákupní akci v boleslavském nákupním centru Olympia. Na léto připravují i společný výlet do okolí. Teď je tu ale konec roku. Od 18. do 20.prosince budou členové divadelního kroužku s pohádkou Zlatovláska a s baladou Toman a lesní panna a vánočními písněmi a koledami postupně vystupovat v DPS Dolní Cetno, Mšeno, v Benátkách nad Jizerou a v Luštěnicích. Do DPS přivezou herci i zvláštní vánoční přáníčka a svícny, které pro klienty vyrábějí taktéž žáci školy. V pondělí 18. prosince se hraje v Dolním Cetně (10.00), odpoledne od 12.30 hodin ve Mšeně, v úterý pak od 13 hodin v DPS U Anežky v Benátkách nad Jizerou a 20.prosince od 10 hodin v luštěnickém DPS U Anežky a od 13,30 hodin v luštěnickém Senior parku.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

M. Hradiště

V Muzeu města Mnichovo Hradiště se až do 22.prosince koná výstava vánočních betlémů a advent v kuchyni. V rámci této zajímavé a příjemné výstavy se také koná ochutnávka vánočního cukroví, kterou můžete sami obohatit vlastními donesenými cukrovinkami. Výstava je otevřena každý den od 9 do 15.30 hodin.

Mladá Boleslav

Vánoční koncert dětského pěveckého sboru Paprsek se uskuteční 17. prosince od 15 do 18 hodin v Městském divadle Mladá Boleslav. Koncert nese název Každý den starší. Hostem je sbor Epoque Quartet. Předprodej vstupenek v ceně 250 korun je v obchodním oddělení Městského divadla v boleslavské Husově ulici.

Ve středu se zpívalo například i v mladoboleslavské Základní škole Pastelka v Severním městě.
OBRAZEM: Boleslavsko zpívalo koledy

Kosmonosy

Kosmonoskou Loretu čeká další zajímavé a netradiční hudební vystoupení. Osvětová beseda v Kosmonosích totiž připravila vánoční koncert. Ten se uskuteční už tuto sobotu 16. prosince. Od 15 hodin zde vystoupí středověká hudební kapela Řemdich, která se předvede v dobových kostýmech a s dobovými nástroji. Loreta bude slavnostně nasvícena a pro všechny návštěvníky bude připraveno pohoštění. Vánoční atmosféru dotvoří také betlém, umístěný v kapli sv. Martina.

Svijany

V neděli od 13 do 19 hodin se na zámku Svijany konají Adventní trhy. Motto pořadatelů trhů je, aby pro veřejnost nebylo předvánoční období jen obdobím shonu a horečných nákupů v přeplněných obchodních centrech. Právě proto připravil organizátoři adventní program na zámku Svijany, během kterého si zájemci mohou odpočinout a nasát jedinečnou vánoční atmosféru v osobitém prostředí. Pořadatelé nabízejí příjemné prožití nedělního odpoledne na vánočních trzích na nádvoří zámku Svijany. Návštěvníci zde budou mít možnost zakoupit tradiční vánoční zboží, vánoční kapry, vánoční stromky, ochutnat regionální speciality, zahřát se svařákem nebo horkou medovinou, zazpívat si koledy a třeba i nakoupit poslední vánoční dárky. Vstupné je zdarma.

Kněžmost

V kněžmostském kostele sv. Františka Serafinského zazpívá 16. prosince od 16 hodin smíšený pěvecký sbor Jasoň, který přijede z Havlíčkova Brodu. V neděli 17. prosince se od 16 hodin uskuteční vánoční besídka žáků místní školy a na 24. prosinec se chystá Půlnoční setkání s českými koledami.

V šesté třídě mu kamarádi ukázali hru, která se jmenuje Minecraft  a s touhle hrou začínal točit herní videa, která točí i dnes.
Hvězda internetu říká: Žiju si svůj sen

Olšina

Oblíbenou hudební skupinu Víkend rock čeká v závěru roku dvě vystoupení. Obě budou na tanečních zábavách. Už v sobotu 16. prosince kapela vystoupí v sále restaurace Pod Hrady v Olšině. Poslední letošní vystoupení se pak uskuteční v obecním sále v Chocnějovicích 25. prosince, a to na Štěpánské zábavě.

Mladá Boleslav

Ve Vzdělávacím centru Na Karmeli v Mladé Boleslavi se dnes, 14. prosince, uskuteční přednáška Marthy Masopustové. Tentokrát bude na téma Sebepoznáním k ochraně zdraví. Přednáška Marthy Masopustové začíná v 18 hodin. Na programu je diagnostika zdraví kyvadlem a biotronická ukázka práce s energií. Vstupné je 100 korun.

Bakov n. Jizerou

Očekávaná Vánoční cena města Bakov nad Jizerou v tancích se blíží. Konat se bude už tuto sobotu, 16. prosince v místní sokolovně. Od 20:00 je pak naplánovaný závěrečný galavečer. Soutěže jsou určené nejen pro začínající dětské taneční páry, ale také pro veřejnost. Soutěžit se bude v Bakovském valčíku.

Ilustrační foto.
Změnit název ulice? To už se dneska nenosí