Nymburk

Ve velkém sále nymburského Obecního domu se dnes koná taneční diskotéka. Zazní zde hity z dávné minulosti i současné šlágry. Pouštět je bude DJ Puldis. Začátek akce je plánován na 20. hodinu, konečná by měla nastat dvě hodiny po půlnoci.

Mladá Boleslav

Restaurace Rožátov zaplní v pátek 17. 11. fanoušci kapely Seven. Filip Šubr, Tomáš Kargl, Petr Varga, Jan Veselý, Jožin Bursa a Petr Macek jim přivezou všechny své hity v rámci programu 25 let s Vámi. Začátek je ve 21 hodin, vystoupí také Joker Beat.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Mělník

Podzimní mělnický jarmark nabídne originální řemeslné výrobky, tradiční dobroty a opět i skvělou atmosféru. Jarmark, který se koná na náměstí Míru v sobotu 18. listopadu od 9 hodin, je příležitostí koupit už před začátkem adventního času vánoční dárky.

Mladá Boleslav

V pátek 17. 11. se v rámci státního svátku koná pietní vzpomínka ke Dni boje za svobodu a demokracii, a to od 9.30 hodin u pamětní desky v blízkosti autobusové zastávky na náměstí Republiky. Součástí programu budou projevy zástupce vedení města, historika Luďka Beneše a kazatele Církve bratrské Jakuba Škarvana. Vystoupí zde i pěvecký sbor Boleslav a zazní česká hymna. Svátek se slaví jako připomenutí dvou událostí moderních českých dějin, spojených se studenty českých vysokých škol. V projevech politiků zazní zmínka o 17. listopadu roku 1939, kdy po nepokojích při pohřbu studenta Jana Opletala uzavřelo nacistické Německo české vysoké školy na tři roky a také 17. listopadu 1989, kdy studentská demonstrace přerostla ve svrhnutí komunistického režimu.

Mladá Boleslav

Pátek 17. listopadu bude nejen svátkem státním, ale pro druholigové házenkáře TJ Auto Škoda Mladá Boleslav také svátkem sportovním. V osmifinále českého poháru totiž na palubovce městské sportovní haly vyzvou extraligové Nové Veselí. Do zápasu sice nejdou domácí v roli favorita, ale právě pohárová soutěž je nejenom v házené nevyzpytatelná. O tom se ve třetím kole přesvědčil i prvoligový Náchod, který hráči Auto Škody dokázali vyřadit. Kromě Mladé Boleslavi jsou mezi šestnáctkou druholigové celky z Karviné a Českých Budějovic, prvoligová Litovel a kompletní dvanáctka extraligových klubů. Zápas Mladé Boleslavi s Novým Veselím se bude hrát jako poslední ze všech osmifinálových soubojů, v pátek se začátkem v 19 hodin v boleslavské městské sportovní hale.

Kralupy n. Vlt.

Slovenská kapela Horkýže slíže se představí v kralupském kulturním domě Vltava v sobotu 18. listopadu od 19.30 hodin. Hudební skupina z Nitry baví publikum svým jedinečným mixem energické punkrockové muziky a textů plných sarkasmu už 25 let.

Mladá Boleslav

V rámci nadcházejícího prodlouženého víkendu začínajícího pátečním státním svátkem Dne boje za svobodu a demokracii, budou moci nejmenší diváci ve věku 2 – 9 let v doprovodu svých rodičů v neděli 19. listopadu od 10.30 hodin navštívit oblíbené představení Kouzelné školky s Michalem Nesvadbou. Tento měsíc šedesátiletý Michal Nesvadba pro děti do Mladé Boleslavi přiváží svůj velmi oblíbený titul Michal je kvítko! Představení plné letní energie i nálady se uskuteční v sále Laurin a Klement v Muzeu Škoda a je docela možné, že bez ohledu na roční období, rozkvete celé hlediště.

Dolní Bousov

Víkend míří do sokolovny, aneb další zastávkou se pro oblíbenou kapelu Víkend rock stává sokolovna v Dolním Bousově. Tančit a veselit se bude tuto sobotu, taneční zábavu pořádá místní sportovní klub. Začátek je v obvyklý čas, tedy po
20. hodině.

Mladá Boleslav

V úterý 21. listopadu se v boleslavské Ambře v Palackého ulici 576/13 uskuteční od 18 hodin přednáška nazvaná Setkání s biotronikou. Přednášku povede český filosof a biotronik Tomáš Pfeiffer, pokračovatel zakladatele biotroniky Josefa Zezulky.

Mladá Boleslav

Knihovna města Mladá Boleslav společně s Květinovou inspirací Anety Novotné pořádají ve čtvrtek 23. 11. v zasedací místnosti knihovny od 18 hodin Vánoční dílnu s dovětkem „živý svícen“. Účastníci si mohou pod odborným vedením zkušené floristky vlastnoručně vytvořit vánoční svícen s živými květy, zdobený vánočními dekoracemi. Zájemci o tvoření by se na dílnu měli vybavit standardním pracovním nářadím a ostrým nožíkem. Na seminář je nutné přihlásit se předem na webu nebo Facebooku, případně na telefonním čísle 326328256-7. Uzávěrka přihlášek je 20. 11. 2017.

Praha

Muzeum hlavního města Prahy pořádá od 8. 11. do 7. 1. 2018 v hlavní budově výstavu velkoplošných ilustrací „Zimní radovánky“. Výstava představí ilustrace od slovenské umělkyně Márie Neradové, které vycházejí z knihy Karoliny Medkové „Vánoce z celého světa“.

Mělnické Vtelno

Kulturní centrum Kostel z Mělnického Vtelna zve na veselé povídání s režisérem Zdeňkem Troškou. Pořad se koná ve čtvrtek 16. listopadu od 19 hodin. Neobyčejné příhody z natáčení doplní příjemné tóny kytary a písničky v podání Simony Klímové.