Zahajovací večer jubilejního 10. ročníku divadelní přehlídky Tréglova Bělá splnil všechno, co splnit měl – sál naplnili diváci, představení bylo perfektní a na všech stranách panovala spokojenost.

Pořádající Městská kulturní zařízení letos pozvala pouze prověřené soubory, o kterých je známo, že rády potýrají bránice diváků.

„Po zkušenostech z minulých let jsme se rozhodli uvést především představení zábavná a veselá, která by měla divákům pomoci nabrat trochu energie do nadcházejících závějí," uvedl ředitel MKZ Petr Matoušek.

Zahajovací představení uvedl v pátek soubor Geisslers Hofcomoedianten.

Jejich svérázná úprava klasické comedie dell´arte Carla Gozziho Láska ke třem pomerančům nadchla především imaginativním světem poskládaným z papírových „banánovek", precizní prací s divadelními znaky a energickým projevem.

Původně amatérský soubor, který se již zprofesionalizoval, dokáže z několika krabic vybudovat během okamžiku mohutný hrad, obývací pokoj s televizí, boží muka či fontánu. Neptejte se jak. To se musí vidět.

A jaké místo má v inscenaci ovoce a zelenina? Všeliké. Slouží jako zbraň, jako loutka, jako cíl hledání prokletého prince Tartaglia. Mnoho se jí přímo na jevišti rovněž zkonzumuje.

Tréglova Bělá pokračovala v sobotu představením Mezi nebem a zemí bakovského souboru Tyl, jež se rovněž těšilo přízni diváků. Až do konce listopadu najdete v komorním sále MKZ každý pátek a sobotu další divadelní podívanou.

Letošní ročník přináší novinku, kterou je možnost rezervace lístků přes internet.

Za týden uvidítě: Milovníci nekompromisního humoru by si neměli nechat ujít představení dvou aktovek divadla Neškvor. Brilantní gagy, na které budete vzpomínat, uvidíte jak v příběhu o jedné páteční oslavě, tak ve skeči o zvukaři pracujícím už desítky let v divadle. Hraje se v pátek 8. listopadu od 19.30 hodin. Sobota den poté bude patřit divadlu Kocábka. V jeho podání se v 15 hodin dva klauni promění v čaroděje a okouzlí dětské publikum. Tentýž soubor večer od 19.30 hodin představí hru Boty na Kokořín.