Lucie Matoušková nyní jde v mladoboleslavském Městském divadle z role do role. Hraje celkem v sedmi hrách – Josefina, Hello, Dolly!, Dům Bernardy Alby, Tvrdohlavá žena, Anatol, Tartuffe a Benátská dvojčata.

„Incenaci Josefina jsme nuceni pozastavit, protože je fyzicky náročná a Lucie Matoušková v ní hrát nemůže. Počkáme, až se vrátí z mateřské dovolené, a uvidíme, zda–li bude chtít v roli pokračovat. Pro ostatní role už máme alternativy. Domácí Evu Horkou, Dášu Teichmannovou a hostující Pavlínu Jurkovou s Veronikou Kubařovou,“ uvedl ředitel divadla František Skřípek.

Lucie Matoušková na sebe připoutala pozornost už v mládí, kdy se objevila na filmovém plátně v několika dětských rolích. A právě z tohoto důvodu se před pár dny objevila v boleslavském divadle produkční firma, která natáčí pro Českou televizi cyklus Osudy hvězd. „Seriál mapuje současné lidské i profesní osudy bývalých dětských herců,“ uvedla produkční Šárka Podlipná. V boleslavském divadle natáčela firma záběry ze hry Anatol, objevit se v dokumentu má i Matoušková ve hře Dům Bernardy Alby.

Vedení divadla tak v krátké době opustí druhý známý herec. Před pár týdny to byla vycházející hvězda Filip Tomsa, který zamířil do pražského Divadla na Vinohradech, nyní se k odchodu chystá i Lucie Matoušková.