Sobota bude oslavou streetové kultury. Do areálu bývalého letního kina a současného skateparku míří neokoukané regionální kapely, divadelní soubory, guerillová literatura i outdoorové sportovní aktivity. Sobota patří prvnímu ročníku festivalu No waves.

„Nemáme bezedný rozpočet, nemáme žádný revival ani Chinaski. Vlastně jsme jenom parta lidí, kteří viděli, že to jinde jde, a chtěli, aby se něco dělo i u nás," říká za pořadatele Filip Obermajer.

Návštěvníky, kteří se rozhodnou přinejmenším v Mnichově Hradišti žánrově neobvyklé akce zúčastnit čeká deset hodin nabitého a přesto uvolněného programu.

Z první ze dvou scén se bude neustále linout hudba punk-rock, indie, ale i rap, akustika nebo folk-rock. Vystoupí Hipsteři, rapující punkáč Johny Násilník, Angličan James Harries, autor hudby k oblíbenému filmu Bobule nebo Awesome Pricks, kapela složená z absolventů Gymnázia dr. Josefa Pekaře. Tím ovšem seznam zdaleka nekončí.

Na druhém pódiu, na takzvané Gellner stage se uskuteční besedy, výstavy, autorská čtení, divadelní představení i komorní koncerty. Těšit se můžete například na hru o životě žížal v kompostu, které se chovají jako lidé, nebo Havlovu Audienci.

Organizátoři však upozorňují, že prostor mezi naplánovanými výstupy může vyplnit kdokoliv.

Atmosféru festivalu dokreslí skateboardisté, kteří si připravili efektní exhibici.

Festival začíná ve 14 hodin a po oficiálním skončení ve 23 hodin se jeho účastníci přesunou do klubu Velkej Cajk Bar na afterparty.

Vstupné na tuto pozoruhodnou akci je dobrovolné, návštěvníci mohou ovšem kupovat Festivalové Koule s překvapením. Uvnitř se budou kromě voucherů nacházet také třicetikorunové žetony určené pro vystupující. Jen na vás ovšem bude, které umělce za jejich výkon odměníte.