VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vytáhnout Boleslaváka na kulturu je dřina, říká šéf KS Svět

MLADÁ BOLESLAV - Vratislav Houštecký „vládne“ velké části kultury v Mladé Boleslavi. Radosti i strasti provázejí činnost všech středisek. Z čeho hřeje u srdce a co nutí v boleslavské kultuře k zamyšlení?

25.10.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Eva Kořínková

Kulturní středisko Svět čekají velké změny. V rámci nové koncepce města bude součástí nově vzniklé akciové společnosti Kultura města. I nadále se však počítá s činností, kterou pracovníci KS Svět zajišťovali – výstavami ve Sboru českých bratří, koncerty v rámci cyklu Folkparáda a také s promítáním filmů v rámci Filmového klubu i Kinokavárny Svět. O tom, jaký byl dosavadní rok a co KS Svět čeká, jsme si povídali s jeho ředitelem Vratislavem Houšteckým.

Folkparáda patří k vašim chloubám, jakou jste měli na koncertech návštěvnost?

Všechny koncerty Folkparády pořádané v prvním pololetí tohoto roku vykazovaly velmi dobrou návštěvnost. Sál Kulturního střediska Svět s kapacitou 220 míst byl takřka vždy vyprodán, velmi dobrou návštěvností se mohou pochlubit i koncerty pořádané v kině Forum. Návštěvnost samozřejmě pozitivně ovlivnila i ta skutečnost, že na tento abonentní cyklus bylo prodáno bezmála 130 abonentních vstupenek. Nerad bych však v souvislosti s naší činností stavěl na přední místo jen Folkparádu, těch akcí, kterými se můžeme pochlubit, je určitě mnohem více.

Dobrá. Tak ještě k té Folkparádě. Můžete stručně zhodnotit koncerty?

Bezesporu největším tahákem byl koncert zpěvačky Radůzy, která u nás odzpívala poslední koncert před narozením potomka. Koncert v kině Forum byl beznadějně vyprodán. Novinkou pak byl závěrečný koncert, který jsme umístili do prostoru areálu Michalovické Putny a vystoupila tam skupina Hop Trop. Potvrdili jsme si, že je to velice příjemné prostředí vhodné k podobným koncertům. Okolí zříceniny středověkého hradu navodilo vhodnou atmosféru.

V rámci Folkparády vystoupili Radůza, Žalman a spol, Nezmaři, Vlasta Redl a Hop Trop.
Na Michalovicích navíc ještě Dubia Fortuna, Pavel Dobeš a Pavlína Jíšová se skupinou Přátelé která v tomto romantickém prostředí pokřtila své nové CD . Jinak potvrzuji, že dělat kulturu v Boleslavi není lehké. Vytáhnout totiž Boleslaváka za kulturou, to je někdy opravdu dřina. Takže s koncerty na Michalovicích jsem byl spokojen tak z padesáti procent. Ta má nespokojenost směřuje právě k tomu, že by mohlo na akce chodit více lidí.


Další stránkou jsou koncerty vážné hudby.

Tyto koncerty už několik let pořádáme ve slavnostní aule Gymnázia Dr. J. Pekaře. Právě zde vystoupilo například Guarneri trio Praha nebo Wihanovo kvarteto, Mladoboleslavský komorní orchestr se pak představil ve Sboru českých bratří. Tento koncert byl ojedinělý, protože na něm bylo uděleno čestné občanství města Mladá Boleslav dlouholetému uměleckému vedoucímu orchestru a dirigentovi Josefu Novákovi.

A také tu jsou výstavy.
Za všechny bych zmínil dvě. Předně tu ke 145. výročí narození známého malíře Václava Březiny a výstavu Otevírání studánek vynikajícího fotografa Vladislava Krédla. Ta byla uspořádána k jeho 65. narozeninám.

Opět jste uspořádali Muzejní noc, akci, která si snad začíná nacházet své místo mezi lidmi.
To je pravda. Spojení se Škoda Auto Muzeem a Muzeem Mladoboleslavska ukazuje, že lidé mají zájem spatřit tahle místa. My jsme v rámci Muzejní noci otevřeli, stejně jako v minulém roce, prostory Sboru českých bratří a městského paláce Templ. Na tomto místě musím pro změnu všechny kulturymilovné Boleslaváky pochválit, přišlo jich opravdu mnoho a doufám, že nelitovali. Minimálně stejně úspěšná byla i další tradiční akce, kterou byl v pořadí již devátý Středověký jarmark.

A co máte před sebou?
Do konce roku nás čeká ještě několik velice zajímavých akcí. V prosinci, konkrétně pátého, vyvrcholí další část Folkparády, která začala v září koncertem skupiny Kamelot. V kině Forum se na Vánočním koncertu představí sourozenci Ulrychovi se skupinou Javory.

Je tam ještě nějaká další lahůdka?
Jistě, na programu takových lahůdek je více: skupina Žamboši, Ivo Jahelka nebo bluegrassová skupina Sunny Side. V oblasti vážné hudby vše vyvrcholí vánočním koncertem, na němž vystoupí vynikající česká sopranistka japonského původu Michiyo Keiko za klavírního doprovodu docenta Jaroslava Šarouna. Pokud se týče výstavní činnosti, právě v těchto dnech probíhá v městském paláci Templ mimořádně zajímavá výstava ilustrací a grafiky akademické malířky Olgy Vychodilové. Od 24. listopadu bude ve Sboru českých bratří otevřena předvánoční prodejní výstava Pod stromeček dáreček.

Co bude výstava nabízet?

Především tradiční předvánoční zboží: adventní věnce, vánoční vazby, keramické betlémy, keramické a hrnčířské zboží, sklo, perníky, vánoční ozdoby, drobné vánoční dárky.

Objeví se i Česká mše vánoční J. J. Ryby?
Ano. Ve Sboru českých bratří zazní ve scénickém zpracování a podání členů Komorního sboru Národního divadla 2. prosince od 19.00.

A co vánoční jarmark?
I ten už nyní připravujeme , uskuteční se v sobotu 8. prosince.

Bude to tradičně na Českobratrském náměstí?
Tento rok budou poprvé stánky rozmístěny od Českobratrského náměstí až k nově vybudovanému vysokoškolskému areálu.

Závěr roku bude také ve znamení konce kina Forum.
To máte pravdu. Kromě řady filmových titulů bude v tomto prostoru uveden i pořad Co jinde neuslyšíte, jehož hlavními protagonisty jsou Jan Kraus a Eva Holubová. Jako hosta si tentokrát přivezou novodobou čarodějnici, kartářku a chiromantku Marcelu Košanovou.

Když jsme u kina Forum, řekněte, jaká je jeho návštěvnost?
Takzvaně kus od kusu. Vratné lahve, Roming, Harry Potter, Gympl, to jsou filmy, kde se návštěvnost pohybuje ve stovkách diváků. A jsou pochopitelně tituly, kde to jsou pouze desítky diváků. Celkově za devět měsíců roku je ale návštěvnost velmi dobrá.

I když kino Forum skončí, pořád tu je v prostorách v Tylově ulici Filmový klub a Kinokavárna. Je to tak?
Ve Filmovém klubu máme průměrnou návštěvnost kolem 40 diváků, což je poměrně solidní. Zvýšený zájem jsme zaznamenali u filmů z Projektu 100. Tady samozřejmě budeme pokračovat v uvádění náročnějších představení. Chceme pokračovat i vzhledem k tomu, že ve městě vzniká vysokoškolské zázemí a námi uváděné filmy by mohly tuto vrstvu mladých lidí oslovit. Například celý měsíc listopad bude probíhat ve znamení 1. putovní přehlídky filmů Střední Evropa 2007.

Prostředí ale nepatří právě k nejluxusnějším.
To víme. Budova má již svá léta a náš kinosál určitě nemůžeme srovnávat s nově budovanými sály multikin či jiných kulturních zařízení. Pokud zůstane provoz v tomto sále zachován i s perspektivou dalších let, pokusíme se najít cestu, jak jej technicky dovybavit a zmodernizovat.

 

25.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 25 000 Kč

Mechanici a opraváři osobních automobilů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Korund benátky, s.r.o., Přemyslova, č.p. 686, 295 01 Mnichovo Hradiště. Informace: Vladimír Kolomazník, +420 326 771 233.

Marketing, média a tisk - Marketing, média a tisk Marketingový specialista 25 000 Kč

Specialisté v oblasti marketingu Junior event specialista. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: O čem to bude?, - Pomoc s koordinací eventů pro TOP management, - Komunikace s dodavateli, zaměstnanci, - Organizační zajištění akcí na místě, - Plánování programu akcí, , Jaký by měl náš kolega být?, - Měl by znát MS Office, - Komunikativní, - Odolný vůči stresu, - Časově flexibilní, - Měl by být schopen logického myšlení, - Schopný domluvit se v angličtině, , Výhodou bude: zkušenost s marketingem či event marketingem nebo zkušenost s hostesingem, pasivní znalost německého jazyka, , Nezalekni se našich požadavků! Pokud splňuješ jen některé požadavky, zkus se přihlásit! Za zkoušku přece nic nedáš a pro šikovné lidi se u nás práce vždycky najde. Rádi se s tebou setkáme a případně Ti nabídneme i jiné pozice, které odpovídají Tvému profilu a tomu, co Tě baví, lépe!. Pracoviště: Hönigsberg & düvel datentechnik czech s.r.o. - sídlo, Českobratrské náměstí, č.p. 1321, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Hana Kořínková, +420 739 392 710.

Obchod - Obchod Obchodní zástupce 25 000 Kč

Obchodní zástupci Obchodní zástupce na prodejně Vodafone. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Komu se hlásit: Martina Ortová,mail: martina.ortova-irs@vodafone.com, Tel.č.777352756, Co u nás budete dělat?, Na úplném začátku se můžete těšit na super školení, které Vás seznámí se vším, co budete potřebovat znát při své práci. Až se dozvíte vše potřebné, budete:i, • komunikovat s klienty na naší prodejně, • poskytovat informace o nabídce Vodafone, zjišťovat potřeby a přání zákazníků a hledat pro ně nejvhodnější řešení, Jaké znalosti a dovednosti od vás potřebujeme?, • pro-aktivita, nadšení, zaměření na výsledek, spolehlivost a zodpovědnost, • příjemné vystupování, pro-zákaznická orientace, vstřícný přístup, • orientace v oblasti telekomunikací, v nabídce mobilních telefonů, novinek a aplikací výhodou, • uživatelská znalost práce s PC (Microsoft Office), A toto vám nabízíme:, •Možnost seberealizace v zajímavé, odpovědné a samostatné práci, •Příležitost k dalšímu profesnímu rozvoji, možnost vzdělávání a prostor pro osobní a profesionální růst, •Motivující finanční ohodnocení závislé na prodejních výsledcích, •Silné zázemí prodejny – vysoký potenciál nových firemních zákazníků a ideální možnosti péče o tyto zákazníky. Pracoviště: Frenčízová prodejna vodafone, Jičínská, č.p. 1350, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Ortová, .

Výroba - Výroba Montážní dělník 20 000 Kč

Montážní dělníci mechanických zařízení Operátor výroby. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Společnost DRUŽSTEVNÍ ZÁVODY DRAŽICE - STROJÍRNA S.R.O. přijme na hlavní pracovní poměr: , OPERÁTORY VÝROBY, POŽADUJEME: , • ochotu učit se nové věci,, • manuální zručnost,, • samostatnost, pečlivost a zodpovědnost, • flexibilitu. , NABÍZÍME: , • zajímavou a různorodou práci ve stabilní společnosti, , • velmi dobré pracovní podmínky,, • dynamickou a různorodou práci, • motivující finanční ohodnocení včetně odměn a benefitů (5 týdnů dovolené, závodní stravování / stravenky s příspěvkem zaměstnavatele, odměna ve formě 13. platu, možnost ubytování na firemní ubytovně, odměna za odpracované roky apod.), , V PŘÍPADĚ ZÁJMU O NABÍZENOU POZICI ZAŠLETE SVŮJ ŽIVOTOPIS PRO VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA E-MAIL: prace@dzd.cz NEBO POŠTOU NA ADRESU:, DRUŽSTEVNÍ ZÁVODY DRAŽICE – STROJÍRNA S.R.O., Personální oddělení, Dražice 69, 294 71 Benátky nad Jizerou, Tel. 326 370 910. Pracoviště: Družstevní závody dražice - strojírna s r.o. [2], 294 71 Benátky nad Jizerou 1. Informace: Martina Šarköziová, +420 326 370 910.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Celníci a inspektoři odhalili nelegální obchod s tygry
14

Zabít, naporcovat, prodat. Čínská medicína si žádala tygry

Ilustrační foto.

Typická žaloba církví o majetky se týká kusu pole

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Opilý řidič srazil cyklistu, za volantem ho vystřídala manželka. Také pila

Střední Čechy – Podezřelá z ohrožení pod vlivem návykové látky je kvůli svému počínání během jediného večera celá manželská dvojice: muž i žena. O tom, čeho se podle policie pár dopustil 28. května v Čakovičkách na pomezí Mělnicka a Prahy-východ, informovala ve středu Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ.

Jízda po dálnici bez známky se prodražila o tisícovku

Střední Čechy – Častěji než našinci neplatí nyní za dálnici cizinci. Nasvědčují tomu alespoň poznatky ústeckých celníků, kteří prověřují dálniční známky i v části středních Čech: kontrolují dálnici D8 od Petrovic až po Prahu.

Šílené podmínky. Berousek prodával tygry Vietnamcům kvůli čínské medicíně

Kauza "Tygří oko" už dostává konkrétní obrysy. Celníci ve spolupráci s policií a Českou inspekcí životního prostředí odhalili nelegální obchodování s chráněnými zvířaty. Obviněni jsou tři muži, jeden z nich je už ve vazbě. Podle všeho chovatel Ludvík Berousek prodával tygry do tržnice SAPA, aby je pak mohli Vietnamci prodávat na produkty čínské medicíny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT