Třetí dubnovou sobotu, 18. dubna, vystoupí jeden z nejznámějších kytaristů československé rockové historie Radim Hladík se znovuzrozenou skupinou Blue Effect v příjemném klubovém prostředí na mladoboleslavské Rychtě na Štěpánce. Koncert si budete moci vychutnat v akustickém podání tzv. unplugged od 20 hodin. Těšit se můžete i na místní blues - rockovou kapelu The Blues Butchers Band.


Legenda českého bigbítu, kapela Blue Effect, byla založena v roce 1968. Za roky své činnosti jí prošlo mnoho známých zpěváků a hudebníků, jakými jsou Vladimír Mišík, Lešek Semelka, Oldřich Veselý, Teror Fredo, Luboš Pospíšil, David Koller a mnoho dalších.


Skupina vydala celkem jedenáct desek a odehrála bezpočet koncertů v tuzemsku i zahraničí.


Blue Effect obnovil Radim Hladík pro společná vystoupení s britskou legendou Nazareth na konci roku 2003. Současné obsazení skupiny je v našich podmínkách velice ojedinělé. Vedle Radima Hladíka jsou muzikanti o dvě generace mladší, a přesto hráčsky velice vyspělí. Stávající sestava čítá čtyři členy, již zmiňovaného Radima Hladíka – kytara, Václava Zimu – bicí, Wojttecha – baskytara a vynikajícího zpěváka z bývalé hudební skupiny Walk Choc Ice Honzu Křížka – zpěv, kytara, klávesy.


Repertoár se skládá ze starých skladeb, jako jsou: Sluneční hrob, Čajovna, Kuře v hodinkách, Stále dál, Avignonské slečny z Prahy. Písně jsou hrány s novou energií, v nových aranžmá a současným zvukem. Nejedná se však o revival, ale o hudbu poučenou minulostí a zaměřenou na současnost.


Letos skupina vydala již dvakrát platinové a velice úspěšné dvojDVD‚ Live a life a stejnojmenné CD.


Vstupenky na koncert je možné zakoupit v Infocentru v Železné ulici za předprodejní cenu 150 korun nebo je možná rezervace na e–mailové adrese rychta.info@gmail.com. Přímo na místě budou lístky k dostání za 170 korun. Přijďte si vychutnat kvalitní hudební zážitek, na který jen tak nezapomenete.