S pořadem Mé soukromé století plným vzpomínek, autorských písniček a veselých příhod z divadelního zákulisí vystoupí dnes na prknech malé scény Městského divadla herečka Jitka Smutná, kterou diváci vídají například jako Lídu Bernátovou v seriálových Cestách domů.

Jitka Smutná se narodila v Praze a v mládí toužila být novinářkou jako její otec. Po roku 1968 však dala přednost divadlu. Začínala v Pardubicích a za perspektivním režisérem Janem Kačerem odešla v roce 1976 do Ostravy, kde působila 14 let. Po návratu do Prahy následovalo Divadlo bez zábradlí, divadlo Kolowrat i Národní divadlo. Za dobrou rolí však do Ostravy neváhala dojíždět.

Herečka, která byla nominována na Cenu Thálie za roli pokladní ve hře Černé mléko, vystoupí v Městském divadle od 19 hodin. Vyprávět bude nejen o herectví, ale také o svém dětství v pražských Nuslích, skládání písniček nebo rodině její nejstarší bratr Vladimír je kameramanem a pracoval na filmech Kolja, Tmavomodrý svět nebo Vratné lahve a tutéž profesi má i její manžel Jaromír Nekuda.

Máte-li zájem strávit večer se sympatickou a energickou osobností, dorazte dnes do divadla. Vstupenka stojí 100 korun.