Všechna ocenění v anketě čtenářů Boleslavského deníku a příznivců Městského divadla Mladá Boleslav Zážitek roku mají něco společného s vítěznou hrou Dědeček automobil. Jedinou výjimkou je Karolina Frydecká. A i přesto se stala nejoblíbenější herečkou loňské sezony, Může za to možná její nenovější role v dramatu Zlomatka (Anna), ale také role v Romeu a Julii (Chůva).

Jak se máte?
Skvěle. Je toho docela dost, od září pořád jedu. Romeo a Julie, Zlomatka, to byl velký zápřah. No a teď zkoušíme Fausta a Markétku, což je pohybově náročná hra. Ta práce je moc hezká pro všechny, ale ještě nikdy jsem si nepřála prázdniny tak moc, jako letos.

A co budete v létě dělat?
Pojedu na chalupu, kterou mám na Vysočině u Humpolce. To se moc těším.

Takže na houby?
No předně já mám dva psy, takže jsem pořád s nimi. No a přitom třeba nějakou houbu najdu. Tedy když budou růst. No a pořád bude grilování, zelenina, masíčko. Je to tam jako v ráji.

Říkáte, že tahle sezona je velice náročná. Kde nabíjíte síly?
Já vlastně vůbec neodpočívám, protože není kdy. Mám pocit, že pořád jedu. Když to lze, tak se v šatně natáhnu a spím.
Hodinku, dvě, no a pak mne zbudí.

U diváků jste nejoblíbenější boleslavskou herečkou.
Mne to opravdu nesmírně překvapilo. Pochopitelně mile. Všechno ale závidí na rolích, které člověk má. Jak ho divák vnímá.

Karolina Frydecká se narodila v Praze, po maturitě se napotřetí dostala na studia DAMU. Ve druhém ročníku hostovala v pražském Realistickém divadle, její absolventskou rolí byla Cuca v Noc vrahů Ch. Triana, kde hrála společně s Martinem Dejdarem a Bárou Hrzánoovu.

První angažmá ji zavedlo do příbramského divadla, kam šla společně se svým manželem Luďkem Čtvrtlíkem v roce 1986. Vydržela tam jednu sezonu.

Po dvouleté odmlce, kdy se věnovala mateřským povinnostem, nastoupila do angažmá v Krajském divadle v Kolíně, kde za roční působení stojí za zmínku hlavní role Markéty v anglické komedii Williama Wicherleyho Paničky z venkova nebo Ruměnu v Klicperově Hadriánovi z Římsů.

V roce 1990 dostala nabídku ze Středočeského divadla Kladno, kde vytvořila celou řadu rolí.

Po rozdělení Středočeského divadla Kladno – Mladá Boleslav, v roce 1994, přijala nabídku do mladoboleslavského angažmá. Její tehdejší první boleslavskou rolí byla Nyola v Zeyerově Radůzi a Mahuleně. V boleslavském angažmá má za sebou bezmála pět desítek rolí.

V současné době hraje v představeních Romeo a Julie, Tetovaná růže, Zlomatka, Příběh koně, Muži v offsidu, Miláček, Sebevrah, Tartuffe, Equus a Faust a Markétka.