Dobře zakořeněné koncerty vážné hudby si v květnu dávají na programu městského divadla pauzu, a tak vzniká prostor pro jiné hudební žánry. Muzikálovou show Tomáše Vaňka, která proběhla 6. května, vystřídá již dnes večer od 19 hodin koncert legendy českého folku, písničkáře Františka Nedvěda.

Jak už zpěvák organizátorům koncertu předem ohlásil, pro přivítání publika si vybral příznačně svůj nestárnoucí hit Kočovní herci, jehož český text složil na hudbu Gordona Lighfoota Dušan Vančura. Folkový král přijede tentokrát bez svého bratra Jana, zazpívá ale nejednu píseň, kterou jeho mladší sourozenec složil – na playlistu hradišťského koncertu se objevují skladby jako Růže z papíru, Skládanka, Stánky či Bílý měsíc.

Květen je měsícem, kdy letos patrně poprvé zasednete k táboráku. Dost možná by se vám mohlo připomenutí některé z legendárních trampských písní při opékání buřtů hodit.

Vstupenky za 299 a 279 korun se prodávají v Klubu Mnichovo Hradiště, v Infocentru Mladá Boleslav a půl hodiny před koncertem pak také na pokladně Městského divadla Mnichovo Hradiště.


Autor: Jiří Senohrábek