Téměř dvě stě lidí se rádo přišlo pobavit hity začínajícími v padesátých letech a končícími v dnešní době. Za pouhých 25 korun vstupného bylo možné se bavit do půl čtvrté do rána a kdo si přioblékl i stylové ošacení, bavil se snad dvojnásob. Módní přehlídka provedla půlstoletím všechny přítomné v čele s božským Elvisem. Na sále nechyběly ani dobové rekvizity, jako rádia, gramofon, žehlička, ruční šlehač, vysavač, magnetofon, kočárek, kuchyňská váha, ale hlavně nádherný moped, jenž po nájezdu na sál byl hlavní ozobou na pódiu. Tedy, hned vedle vynikajícího DJ Pavla Šaňka, jemuž nikdo neřekne jinak než Šáňa. Ten si opravdu s výběrem hezkých českých, ale i zahraničních písniček dal práci a dokázal svým umem pobavit celý sál, který byl nabit k prasknutí, a to všemi generacemi. Všichni si též mohli dát své první pivo jen za dvě koruny. Byla to symbolická cena, pivo totiž stávalo kdysi 1,80 Kčs.

Kolem půlnoci došlo i na dražbu. Přestože se blíží Vánoce, dražila se velikonoční pomlázka. Téměř třímetrová pomlázka, s kterou obešli páni kluci z Furiantu o letošním březnu děvčata, a ta jim jako suvenýr z koledy vázala své spodní prádlo. Pomlázka měla obzvláště u mužského publika velký ohlas a její cena se nakonec vyšplhala na 1000 korun. Nemohla také chybět volba Miss retro. Tou se stala paní Jitka na základě rozhodnutí nezávislé poroty.
Zdá se, že se v Nové Vsi zrodila další tradice. A i když není zrovna moc staročeská či národopisná, jak by se dalo od folklorního souboru čekat, měla velký ohlas, a hlavně pobavila. A to je v dnešní době skoro to nejdůležitější. A tak velké díky patří i mediálním partnerům za to, že tuto akci prezentovali.

Máte-li však chuť zažít něco skutečně vánočního a adventního, můžete navštívit 20. 12. od 16 hodin živý betlém v Malé Bělé. Zde se Vám soubor představí znovu tak, jak ho asi všichni znáte.

Monika Čapková