Zase vítězství! Jak by také ne. Do Pardubic jezdí boleslavské divadlo vlastně jen pro ceny. Stejně tak tomu bylo v pondělí večer.

Potřetí za sebou si na pódium došli zástupci boleslavského ansámblu pro vavříny. To vše za potlesku vyprodaného pardubického divadla.

Boleslaváci ovládli Grand festival smíchu. Komedie Zločin v Posázavském Pacifiku získala Cenu diváků.

V pondělí večer ocenění převzal ředitel Městského divadla Mladá Boleslav František Skřípek a zástupce pražského Divadla Kalich, v jehož spolupráci a koprodukci vítězná hra vznikla. Pardubický Grand festival smíchu uvedl sedm úspěšných českých divadelních komedií.

František Skřípek potvrdil, že tohle ocenění je moc milé. „Když jdete na pódium pro ocenění, cítíte velkou radost. Jednak víte, že jste byli vybráni mezi sedm nejlepších komedií. Pardubičtí jsou pověstní tím, že poctivě objíždějí celou republiku a vybírají pečlivě komedie. A druhým stupněm radosti je, že víte, že v té skvělé sestavě se na vás dostalo při ocenění. Navíc je to cena diváků, což je podle mne o to více radostnější,“ uvedl včera po vyhlášení nadmíru spokojený František Skřípek.

Mladoboleslavské Městské divadlo bylo v Pardubicích úspěšné už třikrát. Nejprve se Muži v offsidu stali komedií roku a herečka Petra Nakládalová si odnesla cenu Studentské poroty. Vloni pak Studentskou cenu získal Dědeček automobil.

V březnu si do boleslavského divadla můžete zajít na Zločin v Posázavském Pacifiku v pondělí 19. a v pátek 30.

Kdo hraje v úspěšné hře:

Petra Nakládalová, Vojtěch Havelka, Petr Halíček, Jaroslava Kretschmerová nebo Anna Polívková, Bohumil Klepl, Petr Bucháček, Miroslav Babuský, Martin Zbrožek, Rozálie Havelková nebo Denisa Barešová. Autoři: Martin Vačkář a Ondřej Havelka.

Zločin v Posázavském Pacifiku:

Úchvatný příběh o tom, kterak vyzývavě mladá slečna Luiza, dcera továrníka, skrze četná nebezpečenství až na vltavském parníku svého bujarého a rozjásaného štěstí dojde. Budeme trnouti a o sličnou hrdinku se obávati na pikovické dráze železniční, v opuštěném srubu osady Ontário, v obávaných peřejích řeky Sázavy i v neprostupných lesích plných divé zvěře. Poblíž je však neohrožený jinoch, ošlehaný větry oceánů, s vždy dobře nabroušeným tomahawkem v ruce.

Tvůrčí tým Mužů v offsidu se tentokrát zabývá dalším módním fenoménem třicátých let – světem trampingu.