Jeden pěvecký sbor střídající druhý, desítky písniček, okolo čtyř stovek účinkujících a do posledního místečka zaplněný velký sál Domu kultury v Mladé Boleslavi. Takový byl v pořadí třetí ročník Jarního pop–song festivalu.

Více už doplnil Milan Klipec, předseda občanského sdružení Paprsek, hlavního pořadatele festivalu. „Jde o festival, který je nabídkou školním sborům, aby měly možnost předvést, jak ve škole zpívají,“ uvedl pro Deník Klipec. Během jediného dne vystoupilo na pódiu velkého sálu 14 sborů. Většina z nich byla z Mladoboleslavska.

Jeden ze souborů přijel z Nymburka. „Připravili jsme takové pásmo o Pepince, což jsou písničky, které se mi podařilo najít ve starých notách po mé mamince. Písničky spojuje děj. Je o holčice, která se narodila bez maminky a pečoval o ni dědeček,“ přiblížila vystoupení sboru Jonatán Iva Misařová, učitelka základní školy v Nymburce.

Během festivalu se veřejnosti představily také soubory Paprsek, Malíček, Sůvičky, Zvonky, Skřivánek, Dalovické sluníčko, Sbor 4. ZŠ Mladá Boleslav, Con Brio, Berušky, Jitřenka. Malou trému před tak velkým publikem měli i členové pěveckého sboru Dalovické sluníčko. „Se sborem vystupujeme na podobných akcích už od první třídy,“ řekla jedna z členek sboru.

Závěr dvouhodinového festivalu patřil velkému zpívání. Do něj se pustily všechny sbory vystupující na letošním pop–song festivalu. Do zpěvu se pustil přibližně čtyřsethlavý pěvecký sbor. Sálem zněla známá písnička Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Není nutno.

Pokračovaní se pop–song festival podle Milana Klipce určitě dočká. „Svědčí o tom zvýšený zájem mezi zpívajícími i publikem. Letos jsme festival poprvé pořádali pod záštitou magistrátu Mladá Boleslav,“ dodal Klipec.