Dlouho očekávaný koncert jedné z nejpopulárnějších domácích rockových formací, skupiny Škwor, se odehrál 16. listopadu před zcela zaplněným sálem Domu kultury. V Mladé Boleslavi se skupina představila v rámci svého turné s názvem "TO JSME MY TOUR 2010".

Manažera kapely Josefa Sršně překvapila na tomto koncertu skvělá návštěva i vynikající atmosféra. A kladná odezva na koncert se už projevila od fanoušků i na oficiálních stránkách kapely, řekl Zdeněk Vranovský z pořádající společnosti Kultura města Mladá Boleslav.

Nejprve zahřívací hodinku vyplnila skupina Seven se zpěvákem Tomášem Karglem, na kterou se těšila početná skupina fanoušků nejen z Mladé Boleslavi, ale i ze širokého okolí. Skupina odvedla svůj standartní výkon a byla důstojným předskokanem hlavnímu hostu večera. Po technické pauze pak kolem 21. hodiny uvítalo zhruba 600 návštěvníků skupinu Škwor, která se prezentovala nejen výborným zvukem, ale i pěknou světelnou scénou. "Kapelu jsme měli již delší dobu tzv "v hledáčku" a jen hledali vhodný termín. Rovněž nám nahrálo i to, že o kapele se i hodně mluví, protože chystá pro své fanoušky nové album, které vyjde na jaře příštího roku," dodal Zdeněk Vranovský.

Jejich písničky fanoušci také hodně znají, stačí připomenout skladbu "Sraž kolena" (v originále Shout od Tears For Fears), která byla natočena na album "Vyvolenej" v roce 2004 a právě díky tomuto hitu se dostala skupina Škwor do širšího podvědomí. "Hodně písniček fanoušci koncertu v Domě kultury znali a také si je zazpívali díky loňskému albu s výběrem nejlepších hitů"Sečteno podtrženo," řekl Zdeněk Vranovský.

Pavel Šubrt, psv, red, foto pro Deník: Jaroslav Houštecký