Úžasná atmosféra plná radosti i napětí vládla včera večer v bělském Music klubu Koule. Konal se zde již čtvrtý ročník populární hudební ankety, vyhlašované Agenturou Jan Šťastný a Boleslavským deníkem, Boleslavský Otík 2010.

Jak ocenění hudebníci zapili ceny? Co svědilo Filipa Šubra? Exkluzivní fotky ze zákulicí Otíka 2010 na našem webu!

Desetitisíce hlasů, které dorazily na kuponech do Boleslavského deníku, a hlasy, které jste vy, čtenáři, věnovali svým oblíbencům přes internet, byly sečteny – a určily definitivní pořadí a vítěze. Letošní anketa byla o to napínavější, že do jednotlivých kategorií čtenáři nominovali zcela nové tváře.

Hostem večera byla formace Clockwork Ceremony a jejich metalová muzika.

Jako nejlepší zpěvačka na Mladoboleslavsku byla čtenáři ohodnocena Monika Karglová-Štěpánková, na stříbrné pozici za ní se umístila Gabriela Konopková. Obě zpěvačky tak na Boleslavském Otíkovi 2010 obhájily své loňské posty. Jako třetí skončila Romana Odhánělová, která se oproti loňsku posunula o dvě místa kupředu.

Ve zpěvácích se vyšvihl na zlatou pozici Jan Tříška, který byl vloni sedmý a sundal tak z pomyslného trůnu loňského vítěze Filipa Šubra, jenž se umístil na stříbrném postu. Třetím nejoblíbenějším zpěvákem se stal Josef Žalud.

Pořadím se pěkně zahýbalo i v kapelách, kde na plné čáře zvítězila skupina Syndrom. Na paty jí z druhého místa šlapala kapela FullHouse a bronzoví skončili loňští vítězové Kočky neberem.

Jako nejlepší Počin roku zhodnotili hlasující hymnu Slovanky Mladá Boleslav. Z druhého místa se mohou těšit pořadatelé Festivalu Na Kopečku v Kosmonosích. Třetí místo získaly stylové Retrodiskotéky v Nové Vsi u Bakova nad Jizerou. Spoustu hlasů dostaly i dvě nové kategorie DJ a Talent do 18 let.

V dýdžejích byl první Jiří Štěpo Štěpánek, druhou pozici obsadil Pavel Šaněk alias DJ Šáňa a na třetím místě skončil Jan Boček alias DJ Bocelli. Největším talentem do 18 let byla zvolena Barbora Dufková, jež v hlasech převálcovala Hynka Šturmu a Jakuba Novotného. Do Síně slávy byli za celoživotní přínos muzice na Mladoboleslavsku uvedeni Jaroslav Špička a Monika Karglová.

Kompletní výsledky Boleslavského Otíka 2010 přineseme v úterním tištěném vydání.

Text: Helena Fričová, foto: Pavel Svačina