Celý tento týden se ve Škoda Auto Muzeu konal 37. ročník autorské soutěže dětských písní Dětská nota 2010. Ve čtvrtek dopoledne se konalo vyhlášení nejlepší písně, o které rozhodovala odborná porota. Vyhrála píseň s názvem Chrudoš od autorů Petra Pazoura a Robina Krále. Naopak dětské publikum si vybralo jako nejlepší píseň Dva tisíce dvě stě třicet od Jana Steinsdörfera a Robina Krále.

Dětskou notu pořádá tradičně občanské sdružení Paprsek za podpory města Mladá Boleslav a firmy Ško-energo. „Jsem velmi rád, že se v našem městě taková akce koná. Město Mladá Boleslav Dětskou notu již řadu let podporuje a v posledních letech je podpora ještě intenzivnější. Obdivuji všechny děti, které dnes zpívaly, i organizátory za jejich práci,“ řekl dnes na tiskové konferenci primátor města Raduan Nwelati.

„Práci pana Klipce, který je zakladatelem Dětské noty, sleduji již od začátku, protože se známe ještě z gymnázia. Velmi si vážím jeho práce a především toho, co dokázal z Dětské noty vybudovat,“ řekl Vladimír Handlík, jednatel firmy Ško-energo. Členkou poroty byla také Klára Vytisková, frontmanka skupiny TOXIQUE. „Děti odvedly skvělou práci, stejně jako autoři písní. Měli jsme hodně těžké rozhodování, kterou píseň vybereme. Sice jsme měli trošku jiné názory, ale nakonec jsme se dohodli, komu cenu udělíme,“ řekla Vytisková za všechny porotce.

Ve finálové porotě přitom dnes zasedli Maxmilian Wittman (redaktor Čs. rozhlasu Brno, skladatel, aranžér), Jaromír Helešic (skladatel, aranžér, kytarista), Jiří „Šlupka“ Svěrák (skladatel, textař, lektor konzervatoře J. Ježka), Klára Vytisková (zpěvačka skupiny Toxique) a primátor města Raduan Nwelati. „Letošní ročník Dětské noty hodnotíme jako velmi úspěšný, děkujeme všem za jejich přízeň a podporu. Doufáme, že v dalších ročnících se přihlásí ještě více autorů písní,“ řekla závěrem Markéta Amerighi, dcera Milana Klipce.

Dětská nota je autorskou soutěží nových původních písní pro dětský pěvecký sbor a dětské sólisty. Téma je široce vymezeno všemi dostupnými trendy populární hudby, texty by měly vycházet ze zájmů a života dnešních dětí. Věkový rozsah cílové skupiny dětí je v maximální použitelné míře (8-15 let). Do letošního ročníku zaslalo celkem 35 autorů 30 písniček. Během koncertů se na podiu vystřídá cca 60 dětí ze souboru Paprsek (děti se též starají o moderování).