Už když přišel, cítil, že ho svědí žalud a že má tříšku v prstu. To jsou slova zpěváka Filipa Šubra při přebírání ceny za 2. místo v kategorii zpěvák roku v anketě popularity Boleslavského deníku a agentury Jan Šťastný Boleslavský Otík 2010.

Šubrova slova určitě nebyla od věci. 3. místo v kategorii zpěvák roku totiž získal Josef Žalud a vítězem se pak stal zpěvák Jan Tříška. „Já prostě to druhé místo nemám rád, neumím takové ceny přebírat,“ smál se loňský vítěz kategorie Šubr, proč vtipně glosoval výsledky. Z jednoho prvního místa se přesto mohl radovat. Odnesl si totiž cenu za počin roku, kterým se stala hymna pro basketbalistky Slovanky Mladá Boleslav. „Ty holky jsou nejlepší, tvrdě dřou a zaslouží si to, běžte na basket,“ inzeroval několikrát během předávání cen Filip Šubr.

Boleslavské Otíky jsme rozdali v zaplněném sále music klubu Koule v Bělé pod Bezdězem za doprovodu tvrdé muziky formace Clockwork Ceremony. Hned v úvodu přitom postihla moderátora Jiřího Macka nepříjemnost, která může být pro živé předávání cen katastrofou. Rozsypaly se mu podklady se scénářem. Naštěstí mu ve sbírání pomohla Barbora Dufková, kterou pár vteřin poté vyhlásil talentem roku přesně tak, jak rozhodli fanoušci svým hlasováním.

Napětí panovalo rovněž v kategorii zpěvačka roku. 2. místo patří Gabriele Konopkové a první místo Monice Karglové. „Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří mi pomáhají v této krásné práci, hlavně děkuji své mamince, která mi často hlídá děti, bez její pomoci by to nešlo,“ pronesla Monika Karglová. Na podiu se pak objevila spolu s maminkou Martou, která byla uvedena do boleslavské hudební síně slávy stejně jako hudebník Jaroslav Špička.

A u Karglů v rodině ještě zůstaneme. Dýdžejem roku se stal totiž Moničin manžel Jiří Štěpo Štěpánek, který se ale z pracovních důvodů nemohl pro cenu dostavit. Převzala ji proto jeho žena, která se tak na podiu objevila hned třikrát.

Svěží vítr do soutěže vnesla letos kapela Syndrom, která se vůbec poprvé stala skupinou roku. Na podium si ale pro cenu přišli jen dva členové kapely. „Ostatní hrají co nejdál, aby si pro cenu nemuseli,“ řekl se smíchem Jan Tříška. Drsní hudebníci vyznávající tvrdou muziku, ale budou muset i přes své image vzít ceny popularity časem na milost – už kvůli svým fanouškům. Druzí a třetí v pořadí za ní skončily skupiny Fullhouse a Kočky neberem. „Moc děkujeme všem fanouškům, třetí místo je parádní,“ radovali se „kočičáci“ i když třetí místo neobhájili.

Druhá v pořadí kapela Fullhause pak fanoušky pozvala na koncert Kena Hensleyho, který se koná ve čtvrtek 9. Prosince v Domě kultury Mladá Boleslav. A právě tato kapela bude předskokanem. „Je to splnění životního snů, už se hrozně těším hrát s takovou hvězdou,“ říká člen kapely Jiří Sobotka.

Po předávání cen se ocenění hudebníci vrhli na bar, aby zapili kulaté ceny od svých věrných fanoušků. Proudem neteklojen pivo, ale po baru klouzal i jeden panák za druhým. Přesně tak, jak se hudebníky, bohémy, sluší.„Největší útratu měl určitě Filip, kupoval panáky kamarádům,“ napráskali Šubrovi přátelé. Právě on přitom zažil rok plný kotrmelců, když odešel od skupiny Seven a založil kapelu Filipes a plaché laně. Další hudebníci ho v tom ale rozhodně nenechali…