Od šesti do osmi moderuje v rádiu, pak letí do agentury, kde má další úvazky. Odpoledne zkoušky a další povinnosti, jako je třeba nahrávání desky, večer někdy opět rádio. A tak sotva stíhá zazvonit u domovních dveří, kde mu otevírá přítelkyně Katka s dcerou Karolínkou v náručí. Když už hvězdy dávno svítí, ještě rychlá příprava na ranní vysílání.

„Je to krásný pocit, když se vracím domů a vidím tam to nejmilovanější stvoření na světě. Jak natahuje ke mně ruce a už žvatlá dá dá dá. Co to znamená, kdo ví,“ usmívá se zpěvák, kytarista, skladatel a textař v jedné osobě Filip Šubr. Vlastně Filip Daniel. To je jeho nové umělecké jméno.
Na pódiích tanečních sálů vystupuje se skupinou Seven jako Filip Šubr. Nejnovější projekty už ale jsou spojeny se jménem Filip Daniel.

V létě měl pěkný zápřah. „Hráli jsme i trojáky, tedy třikrát za víkend a to bylo docela náročné. Navíc jsem měl i nehodu, kdy jsem boural se vznášedlem, které se na mě převrátilo.“ Lékaři ho varovali, aby si dal klid, ale Filip hrál a zpíval dál. Na pódiu z něho sršela energie, v zákulisí ale hekal bolestí. „Zrušit koncerty? To jsme nemohli fanouškům udělat,“ říká.
O celou kapelu Seven s Filipem je nyní velký zájem. Únava se ale i přes všudypřítomný úsměv v jeho tváři zračí. „Je to frkot, moc se nevyspím, ale pozitivní je třeba to, že jsem přestal kouřit,“ říká Filip Daniel.

V rámci působení v rádiu Kiss Delta je totiž tváří kampaně Práskni s tím. „Nekouřil jsem moc, jen tu a tam, ale bez cigarety je to lepší. Vždyť hlasivky dostávají už takhle zabrat docela pořádně,“ míní.

Filip má za sebou úspěšný rok. Před nedávnem vyšla jeho deska s názvem Filip, kde je i největší hit Radši si to píšu. Kromě intenzivního hraní na koncertech a tancovačkách je stále více vyhledávaným moderátorem všemožných společenských akcí, pověstná je jeho improvizace.

Stihl i účast v přípravách na muzikál Děti ráje. „Naskočil jsem do zkoušek, měl jsem hrát hlavní mužskou roli. Nakonec to ale nedopadlo, vybrali Michala Foreta ze SuperStar. Prý je mladší a hezčí. No nevím, nevím,“ směje se Filip a dodává, že zkušenost při zkouškách na muzikál byla k nezaplacení.

„Potkal jsem tam řadu výborných lidí, výborných zpěváků. Že mne nevybrali? To je život. Na druhou stranu jsem rád, protože jsem součástí skupiny Seven, která má nyní poměrně plné sály. A tak by to bylo ke klukům neférové, protože by museli hledat náhradu, neboť muzikál se hraje hlavně o víkendu. Tím neříkám, že by nenašli náhradu,“ culí se Daniel.

V každém případě má za sebou další hudební „zásek“. Oslovil ho totiž manažer a producent Jaroslav Topercer, který se rozhodl vydat cédéčko k padesátinám rockera Aleše Brichty A Topercer oslovil Filipa, aby nazpíval jednu z písní.

Na albu zpívají Brichtovy hvězdy jako Petr Kolář, Jakub Smolík, Petr Janda, Lucie Bílá, Miloš Dodo Doležal, Pavla Kapitánová, skupiny Citron, Alkehol a také Filip.

„Nabídka mne samozřejmě zaujala, potěšila a kývl jsem. Spolu s producentem Štěpánem Smetáčkem, který stojí za mojí deskou, jsme se rozhodli pro píseň Ztráty a nálezy. Smyslem bylo, abychom originální Brychtovu píseň předělali podle svého. Snad se to podařilo,“ věří Filip.

Píseň natáčel Filip se Smetáčkem a jeho bandem ve studiu v Jablonci nad Nisou. „Ještě tam kytaru nahrál parťák ze skupiny Seven Petr Vargha,“ říká Filip.

Deska AB 50 - A Tribute To Aleš Brichta byla pokřtěna před pár dny v Praze. Na křtu byl přítomen i Karel Gott, který se na desce nakonec neobjevil, přestože byl osloven. „Prý byl zaneprázdněn,“ podotkl Filip.
Nadějný zpěvák se setkal i se samotným Zlatým slavíkem. O setkání hovoří se svým nadhledem a pověstným humorem. „Seděli jsem u stolu a opodál se objevil Mistr. Podíval se na mne a kývnul, ať vstanu a nakloním se k němu. Zeptal se mne, kde jsou toalety,“ říká Filip a vzápětí se rozesměje. „Ne, ne, tak to nebylo. Když byl křest, tak my zpěváci jsme stáli ve druhé vlně za hlavními aktéry, poducenty a kmotry. Pan Gott byl vepředu. Na stisk ruky s ním došlo, dokonce i na focení. Byly to příjemné okamžiky,“ dodal Filip.

Boleslavský zpěvák touží po dalším cédéčku. Neví ale, jak bude vypadat. „Někdo říká, že by to měl být sólový projekt, jiný zase, že s kapelou. Se Sevenem chceme fanouškům také něco nadělit. Já v tuhle chvíli vážně nevím, uvidí se,“ říká Filip Daniel Šubr.