Rozzářené oči diváků, stoupající nervozita účinkujících a jejich následující herecký výkon na pódiu. To bude Festival pana Pipa v Pavilonu Domu dětí a mládeže v Mladé Boleslavi, který začíná zítra 26. března a pokračuje i ve čtvrtek 27. března.

„Je to už třetí ročník nesoutěžní přehlídky dětských a mládežnických divadelních souborů. Festival je určen všem souborům bez ohledu na to, zda jsou členy zájmové organizace či jiného seskupení. Bez ohledu na věkovou adresnost jejich inscenací, žánr či počet účinkujících,“ řekla Hana Vidlařová, organizátorka festivalu.

Pořadatelem festivalu je Dům dětí a mládeže a koná se za finanční podpory města Mladá Boleslav.

„Naším jediným cílem je, aby soubory předvedly představení pro potěšení své i diváků. Na pomoc účinkujícím jsou připraveni lektoři, kteří souborům sdělí své bezprostřední dojmy z představení. Tyto rozhovory s lektory nejsou zveřejňovány, a i když z minulých ročníků víme, že tyto rozhovory jsou vedeny v příjemné atmosféře, ctíme intimitu těchto besed,“doplnila Hana Vidlařová.

Jediným veřejným kritériem je divácký ohlas. Jeho zveřejněním končí každý festivalový den a jen diváci rozhodnou o tom, který ze souborů získá kromě účastnického listu a upomínkových předmětů také chutnou odměnu.

Novinkou letošního ročníku je speciální program pro členy zúčastněných souborů, při kterém jim profesionální herci poradí, jak překonat nástrahy a úskalí jevištního projevu.

Role lektorů se pro letošní ročník ujali herci Městského divadla v Mladé Boleslavi Eva Reiterová a Martin Hrubý, třetím lektorem bude Ondřej Lážnovský, loutkoherec, režisér a umělecký šéf činohry Středočeského divadla v Kladně.