Široká 80 metrů, na výšku měří 25 metrů. Světelnou podívanou obstará několik desítek metrů LED panelů a kanonáda pyrotechniky. To jsou zásadní údaje k hlavní scéně festivalu Let It Roll, jehož jubilejní 10. ročník se uskuteční opět na milovickém letišti první srpnový víkend. Přesněji řečeno, začne už ve čtvrtek 2. srpna.

I letos čeká návštěvníky špička dýdžejů taneční scény. Kromě toho zažije festival i několik změn. Jednou z nich je přemístění festivalového městečka. Letos organizátoři přesunuli hlavní festivalové dění do východní části letištní plochy, bude větší a nabídne rovněž větší počet scén.

„Nyní jeho podobu dokončuje tým architektů specializujících se na design a stavbu hudebních areálů, aby se 2. srpna mohly jeho brány otevřít návštěvníkům ze všech koutů světa. Loni jich bylo více než 20 tisíc ze 64 zemí. Mohou se těšit na čtyři nové open air a tři kryté stage, na scénu se opět vrátí i oblíbené autobusové parties, včetně mobilní Red Bull Music Stage situované na střeše speciálně upravené buginy,“ uvedla mluvčí festivalu Kateřina Eliášová. Doprovodný program zahrnuje také třeba ranní jógu nebo naopak adrenalinové sporty či možnost nedalekého přírodního koupání.

Festival je v mnohém unikátní. V jeho areálu stojí největší pódium, které kdy bylo v České republice postaveno. Organizátoři i letos chystají opening show, ke které dělá hudbu na míru několik předních britských producentů, ani letos nebude chybět Beats Evolution Conference plná workshopů. Festival nabízí cashless prostředí a dbá na ekologii. „Roll in Green je program zahrnující recyklování veškerého odpadu, vratné kelímky či recyklace a úklid stanů,“ vysvětlila Eliášová.

A kdo se na festivalu představí? Jména účinkujících budou znát především ti, kdo se stylem drum´n´bass zabývají. Nebudou chybět živoucí legenda drum&bass scény Andy C, vizionářské trio Noisia i mladá superhvězda Wilkinson. Milovníci liquidu ocení vystoupení Hybrid Minds či Spectrasoul, vyznavači deepu si přijdou na své se Skepticalem, radost budou mít i fanoušci neurofunku – přijedou Zardonic, Phace, nebo Misanthrop, a taky jumpupu – ty zase potěší Hedex, Tsukia Upgrade. „Festival nabízí všechny polohy drum&bass a snaží se tak uspokojit všechny fanoušky,“ doplnila mluvčí festivalu.

Velkolepá má být už úvodní show. „Veškeré vizuální efekty by byly k ničemu bez patřičného zvukového podkladu. Zatímco v předešlých ročnících na soundtracku k zahajovací show spolupracovali nanejvýše dva producenti, letos jsme se rozhodli rozdělit rovnou na šest zcela jedinečných pasáží, za každou z nich stojí jeden ze světových drum and bassových producentů,” říká Zdeněk Souček alias DJ Suki, který již 11 let za celým festivalem Let It Roll stojí.

Pro návštěvníky letos festivalový tým přichystal podrobnou mapku areálu, která bude navíc opět v dispozici i prostřednictvím festivalové mobilní aplikace. Milovický areál je dobře dostupný vlakem či shuttle busem z Prahy. Uvnitř bude opět stanové městečko - stany si lze pronajmout přímo ve festivalovém areálu, k dispozici bude rovněž úschovna a další služby pro návštěvníky.

Fakta o Let it Roll
- největší hudební festival drum&bass hudby na světě
- začíná 2. srpna 2018 a hudební produkce potrvá až do soboty 4. srpna
- lístky na festival je možné zakoupit prostřednictvím oficiálního webu Let It Roll či na festicket.com
- hlavní hvězdy: Andy C, Camo&Crooked, Netsky, Noisia, Pendulum, Wilkinson
- celková návštěvnost festivalu Let It Roll 2017 dosahovala 22 551 unikátních návštěvníků ze 64 zemí
- dohromady všichni návštěvníci utratili na území České republiky během pobytu a cesty na festival přes 155 milionů korun
- čtyřikrát po sobě získal cenu Drum&BassArenaAwards „Best Festival - Nejlepší festival“
- letos organizátoři přivezou více než tři stovky těch nejlepších v drum&bass
- bohatý doprovodný program, včetně možnosti setkání s předními světovými DJs a zástupci labelů
- přehlídka těch nejpůsobivějších dekorací, světelných show a ohňostrojů