Dětská nota, festival dětské písničky. Hudební přehlídka, která v republice nemá obdoby, doslova ojedinělý projekt. A do jeho startu zbývá jen pár dnů. Festival odstartuje v pondělí 10. listopadu prvním koncertem pro školy a skončí v pátek 14. listopadu. Celkem to je neuvěřitelná řada 11 koncertů, všechny se uskuteční v hlavním sále Škoda Auto Muzea.

I letos je princip festivalu jasný. Organizátoři vybrali ze zaslaných písniček deset, které po náročném zkoušení zazpívají členové mladoboleslavského dětského pěveckého sboru Paprsek. Dětská nota existuje už neuvěřitelných 35 let a její oblíbenost stoupá. Každý rok ji zhlédnou tisíce diváků. Letošní jubilejní ročník přinese divákům několik zajímavých novinek.

Na pódiu zazpívají členové pěveckého sboru Paprsek s živou kapelou, která se skládá z profesionálních muzikantů. A za vším stojí neúnavný ostřílený hudební matador, sbormistr Paprsku Milan Klipec. „Řekli jsme si, že letošní jubilejní ročník je třeba něčím ozvláštnit. Proto se vracíme k původnímu způsobu provedení festivalu. Všechno bude živé - kapela, sbor i sólisté,“ uvedl Klipec.

Do letošní soutěže poslali autoři čtyřicet písniček. „Během festivalu diváci uslyší deset finálových, které jsou také obsaženy na cédéčku,“ podotkl Klipec.
Sbor Paprsek se o písničky, jako každoročně, podělí i se zájemci. Jejich nové CD včetně zpěvníku si může každý zájemce koupit přímo na koncertě Dětské noty.

Od pondělí 10. do čtvrtka 13. listopadu mají možnost zhlédnout Dětskou notu žáci. Ve čtvrtek od 10.30 hodin pod podium usednou autoři soutěžních písniček a odborná porota, která vyhlásí vítězné písničky.

Slavnostní koncert pro rodiče účinkujících a pro veřejnost se uskuteční v ten samý den od 18 hodin. Zkrátka nepřijdou ani děti z mateřských škol, ty se mohou přijít na koncert pěveckého sboru Paprsek podívat v pátek 14. listopadu od 8.45 hodin. Pořadatelé festivalu mysleli i na handicapované lidi a na starší spoluobčany. Pro ně bude sál Škoda Auto Muzea připraven v pátek 14. listopadu od 10.45 hodin.