Equus Petera Shaffera je mimořádný příběh z pera předního současného anglického dramatika. Ivana Matoušková z Městského divadla Mladá Boleslav ke hře doplnila: „Dramatické odhalování příčin zločinu, ke kterému došlo v koňské stáji. Psychologická sonda do duše mladistvého delikventa, s nímž je konfrontován zkušený psychiatr. Stopy vedou hluboko až do mladíkova dětství.“ V režii Josefa Kettnera se v hlavních rolích představí Matouš Ruml, František Skřípek, Veronika Kubařová, Miroslav Babuský, Karolina Frydecká, Eva Horká, Luděk Jiřík, Zdeněk Kovář j. h. a Lucie Matoušková. Equus je na programu Městského divadla Mladá Boleslav v pondělí 23. března od 19.30 hodin.


Ve stejný den a hodinu uvede Městské divadlo na Malé scéně reprízu hry Oty Jiráka Smím prosit? „Životní jubileum předního herce mladoboleslavského divadla oslavujeme netradičním způsobem. Představujeme ho divákům jako autora komorní hříčky plné vtipných dialogů, odpozorovaných ze života. Jeden všední večer se pro stárnoucí manžele, kteří se už občas nemohou vystát, stane večerem neobyčejným. Navštíví je záhadný host, díky němuž pochopí, že jsou spolu vlastně rádi, že potřebují jeden druhého.“ Příblížila děj hry Ivana Matoušková.


V úterý 24. března od 19.30 hodin se na Velké scéně představí Ondřej Havelka a jeho Melody Makers s pořadem Opět něco starého, avšak fungl nového.


Ve středu 25. od 19.30 a ve čtvrtek 26. března od 11 hodin čekají návštěvníky divadla reprízy hry Guy de Maupassanta Miláček. „Paříž konce 19. století je sladkou dobou nevázané zábavy, kabaretů na Montmartru, absintu, barových tanečnic a nikdy nekončící hry. A současně toto svobodomyslné „Le fin de siécle“ je doupětem nevěry, intrik, kariérismu, špinavé politiky, touhy po moci, cesty nahoru přes ložnice bankéřů. Budete překvapeni, kolik má Paříž před sto dvaceti třemi roky společného s naší současností,“ uvedla Matoušková. Na toto představení jsou poslední volné vstupenky stále k prodeji.


Reprízu hry Ingmara Bergmana Scény z manželského života uvede Městské divadlo na Malé scéně ve středu 25. března od 19.30 hodin.


Divadelní agentura Praha představí pohádku pro děti a jejich rodiče z pera B. Němcové a J. Žáka O chytré princezně ve čtvrtek 26. března od 18 hodin. „Je to klasický pohádkový příběh o chytré princezně Lence, která díky své rozhodnosti a pevné vůli dokáže odstranit i nejhorší nástrahy, hrozící zničit její lásku,“ dodala Ivana Matoušková.


V pátek 27. března od 19.30 hodin mohou diváci zhlédnout hru Oty Jiráka Smím prosit?


V sobotu 28. března od 19 hodin uvede Městské divadlo na Velké scéně reprízu hry Karla Poláčka, Martina Vačkáře a Ondřeje Havelky Muži v offsidu.