Podle ní je zatím ještě brzy na sčítání všech škod. Daří se ale přesouvání předplatného. Zatím nebylo nutné přistoupit v masivnímu vracení vstupného. Ztráty ale mohou být značné, protože například zrušení plánovaných zájezdů a vrácení volně prodaných vstupenek do konce měsíce března by představovalo škodu asi 1 milion korun.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

„Obchodní oddělení hledá náhradní termíny za neodehraná představení, což znamená v našich neobsazených dnech zjistit možnost hostujících herců. S náročnou situací se vyrovnává i tajemnice divadla, jejímž úkolem je v těchto dnech obtelefonovat divadla,ve kterých mají u nás hostující herci další závazky,“ doplnila Benešová.

„Nařízení, která byla vydána, plně respektujeme," zdůraznila ředitelka. Až do víkendu divadlo zkoušelo, jako kdyby měly premiéry 3. a 4. dubna proběhnout. To se ale v pondělí ve světle nových okolností změnilo.

Boleslavská scéna také samozřejmě vnímá i situaci ostatních divadel, především těch soukromých, a herců, kteří v Boleslavi účinkují, jejichž vztah s Divadlem je ošetřen autorskou smlouvou. „Pokud pracují lidé pouze na autorské honoráře, to znamená, že nemají nikde svou domovskou scénu a trvalý pracovní poměr, jsou v tuto chvíli bez prostředků,“ doplnila Benešová.

Koronavirus v Česku