Zámecké nádvoří se dnes večer opět stane divadelní scénou. Pod širým nebem zde pokračuje cyklus divadelních představení Zámecké kulturní léto.

První tři představení uvedené v rámci kulturního programu, který si za devět let své existence vydobyl tradiční charakter, mohli diváci zhlédnout už v červnu.

„Druhou část letošního programu otevře dnes večer divadelní soubor Dobrovít z Dobrovice se svou komediální Řeznickou operetkou, jejímž autorem je Zdeněk Štěpánek," uvedla Milada Remešová, předsedkyně Osvětové Besedy Kosmonosy, která akci pořádá.

Během srpna a září vystoupí rovněž DS Tyl z Bakova nad Jizerou, DS Hálek Nymburk, pražské Divadlo Na Baterky, DS Jiří Poděbrady a cyklus uzavře mladoboleslavské Divadýlko na dlani.

„Oslovujeme především ochotníky z okolí, a pokud nám to na složení celého programu nestačí, sáhneme o něco dál. Dříve jsme spolupracovali také s Městským divadlem Mladá Boleslav, ale na to nyní i přes podporu města Kosmonosy naše finanční možnosti nestačí," pokračuje Remešová.

Pokud se rozhodnete na některou z her uváděných v rámci Zámeckého kulturního léta vyrazit, vybavte se raději teplejším oblečením, případně dekou.

Začíná se sice pravidelně v 19.30 hodin, ale večery jsou již chladné. Ti nejzimomřivější se budou moci zahřát alespoň čajem nebo vínem.

Příští týden se diváci mohou těšit na DS Tyl z Bakova a jejich crazy komedii Klinika doktora Řezníčka z prostředí kliniky plastické chirurgie.