Do projektu, jehož první ročník se uskutečnil po britském vzoru v Praze už v roce 2010, se tentokrát zapojuje také boleslavská Klinika dr. Pírka, která připravila atraktivní program.

Není divu, zahrada zdravotnického zařízení prošla velkými změnami a v současnosti je z ní rozměrná galerie pod širým nebem, která je chloubou kliniky a kam s oblibou chodí relaxovat pacienti. Sobota 13. června tady však nebude patřit jen umění, ale také přírodě, sportu a osvětě.

Areál kliniky se otevře už v 9.30 hodin. O půl hodiny později proběhne slavnostní zahájení a odstartování dětských soutěží.

Hned v 10 hodin a později ještě ve 12 a ve 14 hodin začíná dendrologická prohlídka zahrady, kde roste i několik unikátních stromů. Zasvěceným komentářem prohlídku doplní Marek Tomášek, známý všem, kteří už v Mladé Boleslavi v poslední době nějakou dendrologickou prohlídku absolvovali.

V 11, ve 13 a v 15 hodin pozve na procházku venkovní sochařské galerie Kámen a lidé ředitel kliniky Stanislav Najman. Milovník umění zná vystavené sochy lépe než kdo jiný a zájemcům prozradí, například odkud pocházejí a jaké byly okolnosti jejich vzniku.

V 10.30 a ve 12.30 zazpívá pro dobrou náladu dětský pěvecký sbor, ve 14 hodin je v plánu mini exhibice vybraných hráčů Technology florbal MB a v 15 hodin proběhne kurz chůze s nordickými holemi.

Po celý den bude v zahradě k dispozici obří nafukovací maketa tlustého střeva, v níž se zájemci dozvědí o prevenci rakoviny.