Ani vytrvalý ledový déšť a teplota jen mírně nad bodem mrazu neodradily téměř sto padesát malých dětí od návštěvy tradiční akce Domu dětí a mládeže Podvečer se skřítky.

Děti procházely v doprovodu svých rodičů lesoparkem Štěpánka, kde na ně na šesti stanovištích čekali nejenom skřítci, ale i Meluzína s ozvěnou a král střežící ve sklepení svůj poklad. Skřítci Všudybýlkové učili děti poznávat stopy lesních zvířátek, Muchomírek s Podborováčkem zase poradili, které houby jsou jedovaté a ze kterých si můžeme uvařit výbornou polévku. V babiččině zahrádce děti poznávaly kytičky a určovaly, které jsou těmi pravými posly jara. Přestože do příchodu jara zbývají ještě téměř celé dva měsíce, učil už skřítek Jiřík zpívat ptáčky jarní písničky.

Po absolvování celé trasy a splnění všech úkolů, odešly děti vysvobodit jarní vílu Jiřinku, kterou unesl král Mrazivec. Odměnou za snahu při plnění mnoha nelehkých úkolů jim byl kromě sněhových pusinek a perníčků i horký ovocný čaj, kterým v mrazivém počasí nepohrdli ani mnozí rodiče. Velký počet návštěvníků příjemně překvapil a znovu ukázal, že i v zimních měsících a za nepříznivého počasí lze zorganizovat zajímavou a přitažlivou akci pro dět