Cenu získala roli Edwarda Kynastona v inscenaci Krás(k)a na scéně. Bambas je členem pražského Divadla Na Vinohradech, v Boleslavi hostuje.

„Každý umělecký výkon a jeho ocenění se dá snadno zpochybnit. Nikdo ale nemůže zpochybnit práci režiséra hry Petra Mikesky, dramaturgyně Lenky Smrčkové, kostymérky Agnieszky Páté-Oldak a scénografa Michala Syrového. Vlastně celého divadlo, které vede ředitelka Janeta Benešová. Tohle divadlo je v dobrých rukou, a to by si měli uvědomit ti, co o divadle rozhodují,“ řekl na pódiu šťastný Daniel Bambas.

A to ještě těsně pod vrcholem skončila bývalá členka boleslavského souboru Veronika Khek Kubařová, nyní členka Dejvického divadla, která se dostala mezi tři nejlepší ženy také v kategorii činohra, a to za roli Katji v inscenaci Interview.

Při požáru historické roubenky na Mladoboleslavsku zemřel majitel
Na místě natáčení Čertů zabíjelo ohnivé peklo

Boleslavské divadlo je jediným divadlem, které za šest let získalo čtyři Thálie.

Tu první získal v roce 2012 Matouš Ruml pro herce do 33 let, druhou potom o rok později Petr Mikeska za roli Paula Verlaina v inscenaci Úplné Zatmění. Předloni následoval Radim Madeja za roli Tima Tooneyho v inscenaci Novecento (1900). A teď je tu Daniel Bambas.

Ilustrační foto.
Minimálně do konce března se ještě příliš neohřejeme