Koncerty mladých laureátů mezinárodních hudebních soutěží, přehlídek a festivalů se vyznačují hodnotnými a pestrými programy, které jsou realizovány s vysokou profesionalitou.                   

Cyklus abonentních koncertů již 41.sezony KPH /kruhu přátel hudby, poznámka redakce/,  letos zahájí netradičně ve středu 19.září žesťový soubor Belfiato Quintet, který vznikl v roce 2005 z posluchačů hudební fakulty AMU v Praze, kteří jsou nyní kmenovými členy Pražské komorní filharmonie, České filharmonie    a Karlovarského symfonického orchestru. Tvoří jej: Otto Reiprich – flétna, Jan Souček-hoboj, Jiří Javůrek – klarinet, Ondřej Šindelář – fagot a Kateřina Javůrková – lesní roh.

Tradiční koncertní čtvrtky mnichovohradišťského KPH otevře 18.října klavírním recitálem Lucie Czajkowská, která pochází ze známé brněnské muzikantské rodiny, je posluchačkou AMU a nyní je na studijní stáži v Londýně. Spolupracuje se smyčcovým Korngold Quartet, který nám letos v únoru představila její sestra Kristina Hrubá u 1.houslí.                                   

Vrcholem podzimní části sezony bude 22.listopadu společný koncert předního českého violoncellisty Jiřího Bárty a smyčcového Kvarteta Martinů. Jiří Bárta v rámci své rozsáhlé koncertní činnosti vystupuje s orchestry jako jsou Česká a Slovenská filharmonie, světoznámými tělesy i dirigenty a je pravidelně zván na festivaly a pódia v Evropě, v obou Amerikách, Ásii i Austrálii.

Kvarteto Martinů vzniklo v roce 1976, původně pod názvem Havlákovo. Kvalitní hrou se prosadilo ve světovém měřítku a nyní dostává pozvání na vystoupení po celé Evropě. Hraje     ve složení: Lubomír Havlák – 1.housle, Libor Kaňka – 2.housle, Zbyněk Paďourek – viola       a Jitka Vlašánková – violoncello. V programu společného koncertu uslyšíme sólové cello,       smyčcový kvartet a violoncellový kvintet (Schubert nebo Tanějev), které jsou pozoruhodné    melodicky a téměř symfonickým rozsahem.

Adventní čas připomene ve čtvrtek 13.prosince duo sopranistky Heleny Tamelové             a kytaristky Ireny Babáčkové, které se dohodly na spolupráci v roce 2010 na Konzervatoři     v Pardubicích.
Prezentace mládí se uskuteční také i při koncertě 10.ledna, na které se z „Listiny NČHF"   představí violistka Barbora Hilpo-Veisová, která je pokračovatelkou známého hudebního rodu Snítilů. Klavírní spolupráci obstará její finský manžel Marko Hilpo. Protože oba nyní žijí trvale v Helsinkách, jistě uslyšíme ukázky z tvorby Jeana Sibelia a některého dalšího autora ze Skandinávie.

Po sedmi letech se na domácím pódiu 28.února  opět připomene houslista Jan Adam, který prožil dětství v Mnichově Hradišti a v roce 1994 po absolvování AMU byl spoluzakladatelem Pražské komorní filharmonie Jiřího Bělohlávka. Nyní je jejím vedoucím skupiny 2.houslí.         Ke spolupráci si tradičně přizval, jako na předešlém koncertu, odborného asistenta AMU, klavíristu Martina Filu.

Ve čtvrtek 28.března dostane příležitost klarinetista Miroslav Bango, zástupce ředitele ZUŠ v Mladé Boleslavi, který dříve uskutečnil řadu koncertů jako sólista a komorní hráč          s různými českými orchestry.

Dlouholetý ladič mnichovohradišťského koncertního křídla Petrof vystoupí s klavíristou Miroslavem Sekerou, který patří k výrazným osobnostem naší mladé generace. Letos zahraje na 67.mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro jako  partner světově proslulé ruské houslistky Marianny Vasiljevy
Příští sezonu uzavře v dubnu tradičně večer písní a operních árií známý barytonista Státní opery a Národního divadla Jiří Brückler s jeho manželkou – sopranistkou Barborou, kteří se     v městském divadle již představili ještě jako pěvečtí partneři. Vynikající barytonista od té doby ztvárnil řadu významných rolí a po loňském úspěchu na MHF v Českém Krumlově        se světovým tenoristou José Curou v Leoncavallových Komediantech, pro letošek tam opět     připravují spolupráci ve Verdiho Rigolettovi. ⋌