Cirkus představí, jako každoročně, svůj nový program s bázvem Cirkusové show 2007. Diváci mají možnost zhlédnout první představení v lesoparku Štěpánka už zítra od 17.30 hodin, stejně jako v následujících dnech, tedy v pátek a v sobotu. Představení v neděli začíná už ve 14 hodin.

Cirkus Andres se do Mladé Boleslavi vrací po čtyřech letech. Během této doby měl vystoupení po Polsku i České republice.

 

 

 

V průběhu představení, které trvá dvě hodiny, diváci uvidí drezuru sibiřských tygrů, koní, velbloudů a jiných zvířat. Své místo v programu mají i artisté, akrobaté a klauni, kteří k cirkusu bezpodmínečně patří a jichž v cirkusu je nejhojnější počet – účinkujících je patnáct. „Na každou sezonu je připravován nový program,“ doplnil principál cirkusu Jan Aleš.

„Do nového stanu, který jsme si přivezli z Itálie, se vejde 2000 lidí,“ odpověděl na otázku na kapacitu stanu principál.

O tom, jak manželé Jan a Anna Alešovi, nynější majitelé cirkusu Andres, zasvětili život kočovnému životu, se čtenáři Boleslavského deníku dočtou v zítřejším, tedy ve čtvrtečním vydání.

 

Historie cirkusu Andres

Manželé Jan a Anna Alešovi, současní majitelé Cirkusu Andres, jsou již čtvrtým pokolením cirkusové generace.
Zakladatelem Cirkusu Aleš byl Ondřej Aleš, který ve své době patřil k nejaktivnějším a nejoblíbenějším postavám českého cirkusového světa. Jeho dobromyslnost a ušlechtilá mysl se staly všeobecně uznávanými atributy.
Po něm převzal štafetu jeho syn Josef Aleš, který dal cirkusu nový název - Cirkus Apollo. Díky jeho celoživotnímu úsilí, úctě a lásce nejen k publiku, ale i ke svým kolegům, se stal Cirkus Apollo jediným českým soukromě podnikajícím cirkusem, který přežil „svou dobu“.
S příchodem současného majitele se změnil i název cirkusu na Cirkus Andres. Jan Aleš je dalším pokračovatelem v české cirkusové tradici. Stejně tak jako jeho otec a děd, zasvětil i on celý svůj život cirkusu a s láskou a pílí se věnuje jeho současnému i budoucímu rozvoji. V jeho úsilí mu nemalým dílem pomáhá i jeho žena Anna a také jejich tři děti - Anička, Josef a Jan, kteří díky svému zájmu a vztahu k cirkusu patří bezpochyby k nastupující generaci Cirkusu Andres.
Cirkus Andres je jako jediný český cirkus členem Evropské cirkusové asociace. Kromě České republiky cirkus účinkoval v Polsku, Německu, Francii a na Slovensku.
Andres má i filmové zkušenosti. Jako Cirkus Aleš se podílel na natáčení filmu Ulice zpívá s Vlastou Burianem. Později pak už jako Cirkus Apollo se účastnil natáčení filmu Pan Tau s Janem Werichem a Otou Šimánkem.