Také lidé v Praze a Středočeském kraji si zazpívají šest vánočních písní. Letos to jsou Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši, Jak jsi krásné, neviňátko a Vánoce, Vánoce přicházejí. Kompletní texty těchto koled najdete na webu www.ceskozpivakoledy.cz, kde je ve formátu pdf ke stažení zpěvník. Ve středu také vyjdou ve všech regionálních vydáních Deníku.

V Praze a středních Čechách se bude zpívat na minimálně sto místech, a to jak na náměstích měst, tak ve školách či přímo v domácnostech.

Z festivalu vánočních stromů v Mladé Boleslavi.
Festival vánočních stromů začal. K vidění je přes čtyřicet svítících krasavců

Například v Mladé Boleslavi se bude mimo jiné zpívat na večerních adventních trzích v Parku Výstaviště. Ale zpěváci se v boleslavském okrese sejdou i v několika menších obcích, třeba v Dolním Slivně zazní koledy před mateřskou školou.

Pokud se z jakýchkoli důvodů nemůžete účastnit osobně, a přesto byste si rádi zanotovali, ani to není na překážku. Koledy si můžete zazpívat i z pohodlí svého domova třeba s Českým rozhlasem, který stačí jen naladit v uvedený čas.