„Výběr byl opravdu těžký a všichni jsou tak nadaní, že to byl skutečně oříšek, vybrat jich jen deset. S jedním z jasných favoritů, Adamem Kopeckým, jsme se nakonec dohodli, že se stane členem poroty. Přece jen je to mistr světa v judu, takže jeho názor na sportovní výkony bude určitě přínosem,“ uvedl náměstek primátora Daniel Marek.

Klání je určeno skupinám i jednotlivcům, kteří se se přihlásili z řad dětí a mládeže ve věku od 8 do 18 let. Hlásit se mohly talentované děti přímo z Boleslavi nebo z místních škol, které se věnují různým oborům, ať jde o umění, sport, kulturu a další dovednosti.

Ilustrační snímek
ON-LINE: Vláda zpřísnila pravidla pro nošení roušek. Povinné budou i na ulici

Letos se však musí v Domě kultury obejít bez publika a vystupovat před prázdným sálem. Hlavní cenou bude částka 50 tisíc korun, za druhé místo soutěžícímu připadne 30 tisíc a za třetí 20 tisíc korun. Finále, do něhož postoupila desítka šikovných dětí, se pak uskuteční 6. listopadu.

Soutěž vyhlašuje Nadační fond Šance. Ve finálové porotě zasednou také hvězdná jména jako Pavel Callta, Veronika Lálová a Nelly Řehořová.

Finalisté:

Ilona Sofie Vlková (sólový tanec high heels)

Jumping Kangaroos (aerobik)

UR Dancers (hip hopu, street dance)

O. Vokurka a K. Hřebíčková (latinskoamerické tance)

Radek Štrobach (capoiera)

Veronika Divišová (ukulele, zpěv)

Daniel Šorm (sólový zpěv)

David Coufal (hra na klavír a varhany)

Adéla Šturmová (sólový zpěv, hra na klavír)

Natálie Tužilová (plavání)