Po úvodní tiskové konferenci pro trojici herců a trojici hereček z Městského divadla Mladá Boleslav započala několikatýdenní taneční dřina a nyní jsou společně se svými profesionálními tanečními partnery v plném tempu. Jejich trénink pak bude završen finálovým galavečerem 30. listopadu. Při něm budou mít za úkol oslnit diváctvo i porotu výsledky své taneční průpravy z minulých týdnů.

Roztančené divadlo je autorským projektem profesionálních tanečníků Martina Šimka a Terezy Řípové, kteří společně vedou i taneční kurzy pro veřejnost.

"Prvotním impulsem Roztančeného divadla byly v podstatě tematické večery, pořádané v rámci našich kurzů, při nichž se tančilo na divadelních prknech. Atmosféra divadla nás nadchla – díky tamnímu prostředí je ještě zvýrazněna příběhová linka, která je v tanci přítomná. Tak vznikl nápad uspořádat taneční show v divadle a s herci," přibližuje vznik projektu Martin Šimek.

Roztančené divadlo se letos dočkalo i své variace jak v chebském Západočeském divadle, tak v Praze pod titulem Roztančené jeviště - Souboj divadel Praha, při němž celkem osm pražských divadel vyslalo do tanečního klání každé svého šampiona či šampionku.

Nicméně zpět k Mladé Boleslavi a ke jménům šestice odvážných, kteří se na prknech zdejšího divadla předvedou v poněkud jiném světle, než bývá zvykem. Jsou jimi Radek Valenta, Ivo Theimer, Marie Málková, Sandra Černodrinská, Jakub Šafr a Magdalena Hniličková. Ti budou muset zazářit při zmíněném galavečeru na Velké scéně, jehož moderování se ujme Světlana Witowská společně s Petrem Mikeskou.

Hodnotit taneční výkony bude „pseudoodborná“ porota, složená z nejrůznějších osobností – v ní zasedne například Jiří Vejdělek, Hynek Čermák nebo Zuzana Kajnarová, Chantal Poullain, Miroslav Šimůnek či Dana Syslová.

"Novinkou letošního galavečera bude dále i společná úvodní choreografie, která bude odkazovat ke stoletému výročí našeho státu a představí jakýsi průřez taneční historií," uvedl Martin Šimek. "Dále bude večer rozdělen do dvou bloků – standardní show a latinskoamerické tance. Autenticitu opět podtrhne i živá hudba v podání kapely Gin in Jam," dodal.

Ukážou se i vítězové předchozích ročníků – Nina Horáková, vítězka prvního, se ujme zpěvu, a Daniel Bambas, loňský vítěz, předá putovní trofej vítězi letošnímu. To vše je ale zatím hudba budoucnosti. Nyní jsou před soutěžícími ještě týdny dřiny. "Začátky jsou vždycky technicky obtížné a soutěžící jsou tak zatím ve fázi prvotního stresu. Ale věřím, že se to brzy zlomí a všichni předvedou koncem listopadu parádní výkon," říká Martin Šimek.

Průběh tréninků lze sledovat na sociálních sítích Roztančeného divadla – facebooku, Instagramu, popřípadě na youtube. Pro svého favorita mohou diváci hlasovat na webových stránkách projektu.

Hlasujte pro svého favorita Roztančeného divadla na www.roztancenedivadlo.cz