„Měla jsem ze zisku tohoto ocenění opravdu velkou radost a řadím ho mezi ty nejvyšší pocty ve své kariéře,“ reagovala Nikola Uramová.

Cena z Londýna je v pořadí třináctou trofejí v její kariéře. Přitom probojovat se mezi nejlepší v Emmy Destinn Competitio vůbec nebylo snadné. Soutěž byla tříkolová. První kolo se konalo on – line. Z něj bylo vybráno zhruba 60 nejlepších pěvců pro semifinále, které se konalo ve dvou dnech 9. až 10. listopadu v Londýně. Z něj postoupilo šest soutěžících, kteří se předvedli ve finálovém kole 26. listopadu rovněž v anglické metropoli. Porota pak vybrala tři nejlepší, kteří získali ocenění. Mezi nimi byla i Nikola Uramová, která získala ocenění Czech song prize, a stala se tak jednou z vítězek. Soutěžila s českým repertoárem, ale zazpívala i anglicky.

Ilustrační foto
Vánoce Škodováků budou šťastné a veselé. Dostanou peníze navíc

Vzhledem ke covidovým opatřením je nyní její působení na scéně omezeno. Ale pravidelně účinkuje na jevišti mladoboleslavského divadla ve hře Amadeus, kde bude k vidění ještě před Vánoci, konkrétně v pondělí 20. prosince.

Sopranistka Nikola Uramová se narodila v Mladé Boleslavi. Tento rok dokončila magisterské studium na Akademii múzických umění v Praze na katedře Operní režie a zpěvu. Nestudovala ale pouze tam. Během posledních tří let studovala zároveň na třech zahraničních akademiích v Dánsku, Itálii a Německu. V minulosti působila na jevišti se slavnými umělci například se Štefanem Margitou, Václavem Hudečkem, Petrem Nekorancem, Simonem Keenlysidem a předzpívala i samotnému Placidu Domingovi.