Tradiční pálení Čarodějnic se i letos opět uskuteční v Bezně. Po předešlých úspěšných ročnících mohou do Bezna opět zavítat jak dospělí, tak i děti.
Za kulturním domem na školním hřišti si v pátek 30. dubna mohou dětští návštěvníci užít řadu her a dospělí pak kulturní program.

Organizátoři naplánovali začátek na 19 hodinu. „ Uskuteční se zde lampiónový průvod a od 19 hodin je areál připraven pro děti, kde se uskuteční soutěže od skákání v pytlích až po prolézačky. Rovněž si zde mohou opéci vuřty,“ uvedl pořadatel Jiří Kaulfus.

Po předešlých ročnících Čarodějnic v Bezně se opět vsadilo na jistotu. Kulturní program vyplní dvě skupiny – W.I.X., Hitmakers Luboše Odháněla a hudební formace Walda Gang. „Skupina W.I.X., Hitmakers začne produkci v 21 hodin. Přibližně v půl dvanácté nastoupí na scénu Walda Gang,“ přiblížil Kaulfus.

Na akci do Bezna se každoročně těší nejen stovky návštěvníku, ale i samotní účinkující. Jak například uvedl Luboš Odháněl, pro něho i celou skupinu je hraní v Bezně vždy srdeční záležitostí a obzvláště pak hraní právě na této akci.

„Je zde vždy bezvadná atmosféra a fanoušci. Pro naše vystoupení samozřejmě opět připravujeme kostýmy a lidé se možná mohou těšit i na další překvapení,“ řekl k akci zpěvák a kytarista Luboš Odháněl.

ROZHOVOR

Pořadatel kulturních akcí v Bezně Jiří Kaulfus zde chystá ještě několik překvapení. Letošní rok rovněž přebírá pořádání tradičního Valečovského koncertního léta.

Čarodějnice se již blíží, jakou další akci máte pro Bezno připravenou?
Po Čarodějnicích do Bezna 15. května zavítá dvojice komiků Josef Náhlovský a Josef Mladý. Další akcí je 16. června, netradičně ve středu, talkshow s opravdu zajímavými hosty. Prvním je jednička českého filmu Jiřina Bohdalová. Druhým jednička českého rocku, frontman skupiny Kabát, Pepa Vojtek.

Talkshow v Bezně?
Ano, zkouším i něco rozdílnějšího, než jsou koncerty. V Bezně za čtyři roky mého působení proběhla velká plejáda akcí. Lidé se v dnešní uspěchané době chtějí pobavit a odreagovat i tímto stylem zábavy. Nejen koncerty.

Letos rovněž přebíráte Valečov…
Ano, od tohoto léta. Bude to již 11. ročník Valečovského léta. Chci, aby to pokračovalo v nastoleném duchu. Dohodli jsme se, že Valečov bude i nadále probíhat jako doposud.

Kdy se na Valečově začne sezona?
Program začíná již 4. června, což nebylo zvykem. Chtěl jsem, aby úvodní koncert otevřela opravdová hvězda, kterou je Hana Zagorová. Měla však jediný volný termín právě 4. června, takže jsme se rozhodli začátek takto uspíšit. Hana Zagorová přijede zazpívat s Petrem Rezkem a se skupinou Miloše Noppa.

Kdo vše letos na Valečově vystoupí?
Jak již tradičně, koncerty budou každých čtrnáct dní pravidelně v pátek. Mohu jmenovat například Věru Špinarovou či bratry Nedvědy. Každý si určitě najde svého favorita. Všechny akce v Bezně i na Valečově jsou rovněž zveřejněny například na webových stránkách www.kdbezno.cz.