Čáslav/Mladá Boleslav - Právě dojídali polévku. Potřebovali zahnat hlad. V tom zazvonil telefon. „Kluci, vyhráli jsme,“ zněl hlas na druhém konci aparátu.

Polévku dojídal Jiří Šubr a Pavel Handlík. Volajícími byl Roman Zajíček a Radim Duda.

Skupina Barbecue, jejíž zmínění čtyři pánové jsou členy, právě vyhrála celostátní bluegrassovou soutěž. Barbecue nenašli při Banjo Jamboree v Čáslavi mezi pěti kapelami, z nichž jedna byla slovenská, přemožitele.

V Čáslavi se „utkalo“o prvenství pět kapel, všechno vítězové regionálních kol. Už v regionálním kole Barbecue zaujali porotu i diváky svým repertoárem. Zatímco ostatní kapely nabízely klasický americký bluegrass, Barbecue vsadili na českou a také na vlastní tvorbu. To zabralo nejen v regionálním kole, ale hlavně ve finále. Diváci i porota se vzácně shodli a Lojzíkům dali největší počet hlasů.

„Samozřejmě, že jsme byli nadšení. Každý chce vyhrát, ale tohle vítězství je pro nás cenné. Samozřejmě hlavní cena, účast příští rok na mezinárodním bluegrassovém festivalu v Holandsku je báječná. Budeme tak mít příležitost potkat se s dalšími hudebníky z cizích zemí a poznat, jak na tom v porovnání s nimi jsme. Na to se opravdu těšíme,“ řekl po vyhlášení spokojený Jiří Šub, bratr „slavnějšího“ zpěváka a kytaristy skupiny Seven Filipa Šubra.

Barbecue po dopoledním úspěšném vystoupení dostali možnost zahrát si v hlavním bloku mezi hvězdami jakými jsou Poutníci, Druhá tráva či Pavel Bobek. „Bylo to moc příjemné, hrálo se nám skvěle, byl to opravdu vydařený víkend,“ dodal Jiří Šubr.

Kromě zmíněné účasti na festivalu v Holnadsku si Barbecue odnesli ze soutěže jako cenu bezdrátový mikrofon, který se jim velice hodí. Právě totiž rozšiřují svoje technické vybavení.
.
Kapelu Barbecue tvoří Jiří Šubr z Mladé Boleslavi (kontrabas), další Boleslavák Pavel Handlík (kytara), Roman zajíček z Kolína (dobro) a Radim Duda z Besedic u Turnova (mandolína)