VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

19.2.2017

Jiří Novotný je obrovským fanouškem divadla i po 36 letech

Mladá Boleslav – „Bylo to osudové setkání. Když jsem do boleslavského divadla vkročil poprvé, hned jsem pocítil, jak magickou sílu má, a hned jsem věděl, že tady budu pracovat," vzpomíná Jiří Novotný, vedoucí divadelní kanceláře a zatím poslední osobnost uvedená do Síně slávy Městského divadla Mladá Boleslav. Člověk, se kterým jste se nemohli minout, pokud jste někdy navštívili boleslavské divadlo, letos slouží Thálii už neuvěřitelných 36 let.

19.2.2017

Krás(k)a na scéně vyvolala velké ovace

Mladá Boleslav – Rok 1662, Londýn. Herec Edward Kynaston na podiu exceluje jako výrazný představitel ženských rolí a jeho Desdemona nemá konkurenci. Jenže v konkurenčním divadle začíná i přes královský zákaz hrát mladá žena a stává se senzací. Když dojde ke konfliktu, do něhož se zamíchá i králova milenka, jež touží stát se rovněž herečkou, vydá král zákaz, aby muži hráli ženské role. Kynaston přichází o práci, o přízeň i smysl života.

17.2.2017

Uršula Kluková v Kosmonosech věštila z karet

Kosmonosy – Tradičně nakažlivý smích herečky Uršuly Klukové se ve středu nesl Zrcadlovým sálem kosmonoského zámku. Tam dorazila společně se Šimonem Pečenkou v rámci zábavného pořadu Uršuloviny.

14.2.2017

OBRAZEM: Marta Kubišová rozezpívala Škoda Muzeum

Mladá Boleslav - Jedna z nejvýraznějších českých zpěvaček, Marta Kubišová, se loučí s aktivní pěveckou kariérou.

10.2.2017

Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi bude mít v březnu co nabídnout

Mladá Boleslav - Program březnových kulturních akcí ve Škoda Muzeu v Mladé Boleslavi. Před začátkem každé akce se lze občerstvit v Café/Restaurantu Václav. Změna programu vyhrazena.

12.12.2016

Shakespeare ve 120 minutách: sakra jízda i bez znalosti Shakespeara

Mladá Boleslav - Jaká je nejnovější inscenace Městského divadla Mladá Boleslav, která měla v pátek 9. prosince premiéru?

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

9.12.2016

Dnes večer: tři herci a Shakespeare ve 120 minutách

Mladá Boleslav - Hostující režisérka Tereza Karpianus společně s trojicí boleslavských herců nacpala dílo Williama Shakespeara do 120 minut. My jsme herce požádali, aby byli ještě úspornější a vystačili si se třemi slovy. „Paruka, smích a divoká improvizace," poznamenává Alena Bazalová. „Verše, verše. Pomoc!" volá Aleš Petráš. A Karolina Frydecká si po týdnech zkoušení vystačí dokonce s jediným slovem. „Mazec!"

28.11.2016

Anděl Páně po jedenácti letech

První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

22.11.2016

Nemocnému Dominikovi pomůže na nohy i Cyrano

Mladá Boleslav - Charitativní divadelní představení v boleslavském divadle opět pomáhá

16.11.2016

Ilustrátor Janis Mahbouli: Dřív jsem kreslení v lásce neměl, teď je mým koníčkem

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Autor Pavel Petr a ilustrátor Janis Mahbouli už brzy představí své druhé společné dílo - knížku Pohádky z kolejí. Křest se uskuteční v pondělí 28. listopadu od 16 hodin ve zdělávacím centru Na Karmeli v Mladé Boleslavi.

15.11.2016

Že na Shakespeara nemáte čas? V nové inscenaci vás jeho dílem provedou herci

Mladá Boleslav - William Shakespeare, nejslavnější dramatik všech dob, má na svém kontě přesně 37 divadelních her a 154 sonetů. Toto úctyhodné dílo, v němž se ukrývá mnoho moudrosti a pravdy, ožije již v prosinci ve své komplexnosti na jevišti Městského divadla Mladá Boleslav. Hostující režisérka Tereza Karpianus s komorním ansámblem zkouší Shakespeara ve 120 minutách

12.11.2016

Kochánecký unikát: Špalek založil 
v bývalé škole tak trochu jiné bytové divadlo

Kochánky - Obec Kochánky se pyšní jedním unikátem – se svými hrami se sem pravidelně vrací oblíbený Divadelní spolek Kašpar, který má stálou scénu v prařské Celetné ulici. Místní jeho hry opakovaně vyprodávají

10.11.2016

Pohádky jsou součástí života houslového virtuóza Jaroslava Svěceného

Mladá Boleslav - Kmotrem knihy Pohádky z kolejí redaktora Radiožurnálu Pavla Petra se při křtu v pondělí 28. listopadu v Mladé Boleslavi stane světoznámý houslista Jaroslav Svěcený. Na křtu také zahraje.

8.11.2016

Bývalý nádražák, nyní rozhlasový sporťák, vydává další knihu pohádek

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Pohádky z nádraží, Nejtěžší zápas Dominika Skořepy a do třetice Pohádky z kolejí. Tři knížky, které v průběhu roku a půl vydal sportovní redaktor Radiožurnálu Pavel Petr. Poslední z jmenovaných bude mít křest v pondělí 28. listopadu ve Vzdělávacím centru v Mladé Boleslavi Na Karmeli. Jako host vystoupí houslista Jaroslav Svěcený.

24.10.2016

Král Lear: Dokud budou lidé lidmi, Shakespeare bude věčný!

Mladá Boleslav - Bezmála tři hodiny, to už je pořádná porce divadla. Udrží diváci pozornost? Nebude to na ně přece jen moc? Takové otázky si režisér Pavel Khek se svými kolegy kladl během příprav první inscenace aktuální divadelní sezóny, tragédie Král Lear od Williama Shakespeara, stejné myšlenky měl i těsně před premiérou. A výsledek? Hra, která skvěle odsýpá, graduje a vyniká intenzivní temnou atmosférou

21.10.2016

Tragédií Krále Leara začíná nová divadelní sezona

Mladá Boleslav - Opona se otevírá a diváky čeká na prahu nové sezony pořádná porce divadla

26.9.2016

HLASUJTE o vítězi taneční soutěže v boleslavském divadle!

Mladá Boleslav - Roztančené jeviště aneb Když herci MDMB tančí, tak zní název soutěže, kterou na podzim žije boleslavské divadlo.

20.9.2016

Divadelní představení pomůže nemocnému chlapci začít chodit

Mladá Boleslav - Občanské sdružení Sponte Sua, které už léta pomáhá potřebným z Mladoboleslavska, chystá první poprázdninovou akci, a to už na středeční večer

9.9.2016

Hvězdná harfa a housle mezinárodní úrovně rozezní v úterý Škoda Muzeum

Mladá Boleslav - V Mladé Boleslavi příští týden vystoupí Jana Boušková a Josef Špaček.

7.9.2016

Čeká Lucii Matouškovou a Petra Mikesku hattrick?

Mladá Boleslav - Anketa Zážitek roku je opět tady! Příznivci mladoboleslavského divadla mohou i letos zvolit nejoblíbenější herečku, herce a inscenaci minulé sezóny.

31.8.2016

Debustrol slaví v sobotu třicítku

Dolní Bousov - V sobotu pojede na Rachvale metal. Od jedenácti do půlnoci. Debustrol totiž slaví třicítku a chybět nebude ani první ročník ankety Metalová miss!

23.7.2016

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

8.7.2016

Také v létě lze strávit několik hodin nad dobrou knihou

Mladoboleslavsko - Letní prázdniny jsou v plném proudu. Slunné dny svádějí k tomu, abychom si lehli někam k vodě nebo do parku a strávili několik hodin nad dobrou knihou. Máme pro vás několik tipů od nakladatelství Albatros Media.

25.6.2016

Na Štěpánce zazní v neděli v české premiéře skladby světového skladatele

Mladá Boleslav - Po velmi úspěšných prvních dvou komorních odpoledních koncertech přichází vyvrcholení předprázdninového cyklu koncertů na Štěpánce. Petr Ožana, skladatel a klavírista, vítěz soutěže Pianista roku 2013, představí v české premiéře výběr 13 klavírních etud Philipa Glasse

21.6.2016

Ďábel, tma i štěstí aneb tipy na čtení na léto

Mladoboleslavsko - Nakladatelství Albatros Media přichází s další porcí čtení, které se může hodit právě před letní dovolenou jako tip na poklidné prázdninové chvíle.

11.6.2016

RECENZE: S nebožtíkem v patách 
se budete řítit vpřed jako vlakem bez strojvůdce

Mladá Boleslav - Stylizace, humor a nezměrná dávka energie. Nová komedie Městského divadla S nebožtíkem v patách je taková, jaká by měla být!

10.6.2016

Ivo Theimer bude dnes večer poprvé ukrývat mrtvolu

Mladá Boleslav - A je tady veselá tečka za divadelní sezónou 2015/2016. Městské divadlo večer uvede premiéru americké komedie S nebožtíkem v patách. Milovníci černého humoru, vzhůru do divadla!

1.6.2016

Votvírák slaví 10. narozeniny. Návštěvníci se oblečou do žluté

Milovice - Festival Votvírák, který tradičně otevírá festivalovou sezónu, oslaví 10. narozeniny. Program s časy uvnitř.

1.6.2016

Sedmihorské léto začíná, přijede legenda Smokie

Sedmihorky - Sedmihorky Své stabilní místo si na mapě letních kulturních akcí už dávno získalo Sedmihorské léto, které v krásném prostředí srdce českého ráje už od roku 2010 nabízí od června do srpna zajímavé akce. 

31.5.2016

OBRAZEM: Festival Krásná louka přilákal tisíce návštěvníků

Mladá Boleslav - Třetí ročník festivalu Krásná louka v Mladé Boleslavi přilákal pozornost několika tisíc návštěvníků. Areál na Krásné louce organizátoři otevřeli v sobotu ve 13 hodin a od té doby dovnitř proudily davy lidí. Přestože meteorologové hlásili dešťové přeháňky, na počtu návštěvníků se to nijak neprojevilo. A program byl vskutku lákavý.

27.5.2016

Výtvarník Zdeněk Gola tvoří už víc než půl století

Mladá Boleslav - Městská Galerie Pod věží bude ve čtvrtek 2. června v podvečer praskat ve švech. Jak to víme? Boleslavský výtvarník a tiskař Zdeněk Gola tu totiž právě připravuje svou velkou retrospektivní výstavu Být spolu s nápady a barvami

25.5.2016

Grafické listy s podobiznou Otce vlasti podpoří vydání knihy o otci kartografie

Mladá Boleslav - Výročí Otce vlasti, českého krále a římského císaře Karla IV., jenž se narodil před 700 lety, si připomíná také Společnost Mikuláše Klaudiána. Po slavnostním koncertě uspořádaném k uctění jeho památky pouští do oběhu velmi vkusně zpracované grafické listy. Jejich koupí se zájemcům dostane do rukou půvabné umělecké dílo, které zároveň podporuje další snažení Společnosti Mikuláše Klaudiána

21.5.2016

Hudební altán na Štěpánce rozezní výběr toho nejlepšího z klasické hudby

Mladá Boleslav - Občanské sdružení Téma dne u příležitosti ukončení svých aktivit v Mladé Boleslavi přichystalo cyklus komorních koncertů v altánku v lesoparku Štěpánka

21.5.2016

František Nedvěd, folková legenda, míří do Hradiště

Mnichovo Hradiště - Kočovní herci, Stánky nebo Skládanka. Na pondělním koncertě zazní celá řada nestárnoucích hitů bratří Nedvědů, které přiveze František Nedvěd

12.5.2016

Mladá Boleslav zažila premiérovou Noc literatury

Mladá Boleslav - Středa patřila v Mladé Boleslavi vůbec prvnímu zdejšímu ročníku akce Noc literatury.

4.5.2016

Letní Kost pro radost: premiéra na hradě čeká Jak je důležité míti Filipa

Ml. Boleslav/Podkost - Letní divadelní představení v kulisách gotického hradu Kost jsou zosobněním romantiky. Patříte-li mezi příznivce divadla, jistě si z nabídky tří inscenací Městského divadla Mladá Boleslav vyberete. A co na tom, že už jste hry uváděné letos v plenéru viděli už v divadelní budově. Letní Kost pro radost, to je zcela nový zážitek

3.5.2016

Noc literatury: herci budou předčítat na netradičních místech

Mladá Boleslav - Ředitelka Městského divadla Mladá Boleslav Janeta Benešová nám prozradila podrobnosti o chystané Noci literatury

3.5.2016

Big Band Michaela Wollmanna oslaví ve středu dvacáté výročí, vyhrajte vstupenky

Mladá Boleslav - V roce 1996 rozběhl muzikant a jazzman Michael Wollmann nový hudební projekt. Na jeho Kapelu strýce Michaela existující od roku 1975 navázal Big Band Michaela Wollmanna, který zanedlouho začal brázdit koncertní pódia i mezinárodní festivaly

30.4.2016

Eva Cibriková hledala své téma, nakonec ho našla přímo nad hlavou

Bělá pod Bezdězem - Nebe, slunce, měsíc, zatmění, východy a západy slunce… To všechno jsou témata, která inspirují Evu Cibrikovou

30.4.2016

Maškaráda: temná tragédie z carského Ruska okouzluje veršem i hereckými výkony

Mladá Boleslav - Jaká je pátá inscenace Městského divadla Mladá Boleslav v aktuální divadelní sezóně? Svěží a sugestivní. Přečtěte si víc v naší recenzi

29.4.2016

O lásce a žárlivosti na ruský způsob: Maškaráda má dnes premiéru

Mladá Boleslav - První diváci dnes uvidí pátou inscenaci aktuální sezóny. Co je čeká? Láska, žárlivost, šílenství, nevyhnutelná tragédie, a to vše ve verších

26.4.2016

Divadelní představení pomůže nemocné dívce usnadnit život

Mladá Boleslav - Občanské sdružení Sponte Sua organizuje už dlouhé roky charitativní divadelní představení, jejichž výtěžek pomáhá hendikepovaným lidem

18.4.2016

OBRAZEM: Rockové fotolahůdky Kateřiny Ondové

Čistá - Rocková muzika obsadila kulturní dům v Čisté u Mladé Boleslavi. V sobotu večer tam vystoupily kapely Walda Gang a Seven. Skvělou pohodovou atmosféru ve zcela zaplněném sále přibližuje fotoreportáž Kateřiny Ondové.

16.4.2016

FOTO: Škoda Muzeum rozjásala kapela Monkey Business

Mladá Boleslav - Jedna z nejvýraznějších tuzemských kapel, Monkey Business, zavítala v rámci svého jarního turné také do Mladé Boleslavi

16.4.2016

Na první ročník Noci literatury přijal pozvání Ladislav Frej i boleslavští herci

Mladá Boleslav - Ladislav Frej, Lucie Štěpánková, Vendulka Křížová, Andrea Elsnerová nebo František Skřípek, to je jen několik jmen z celé plejády herců a osobností ze světa divadla, které kývly na nabídku ředitelky Městského divadla Mladá Boleslav Janety Benešové a budou 11. května aktéry první boleslavské Noci literatury.

15.4.2016

Zdeněk Gola by svými obrazy naplnil galerii i s věží třeba čtyřikrát

Mladá Boleslav - Ve čtvrtek 2. června otevře Zdeněk Gola svou retrospektivní výstavu, kterou právě chystá

14.4.2016

Verš má své kouzlo, ale je to mrcha, říká herec Petr Prokeš

Mladá Boleslav - V městském divadle se blíží ke konci zkoušení Maškarády. Na jakou inscenaci tvůrci pozvou?

11.4.2016

OBRAZEM: Diskant zahrál a Posilovna šílela

Mnichovo Hradiště - Doslova u vytržení bylo sedm set lidí, tedy zcela plný sál, v mnichovohradišťském klubu Rock Posilovna. V sobotní noci tam vystoupila kapela Diskant, tentokrát pod názvem Diskant 2016. Regionální rocková kapela vznikla v roce 1977 a své působení měla hlavně na Mladoboleslavsku, Semilsku, Jilemnicku, Jičínsku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT