Případ se odehrál na konci minulého měsíce. Nejdříve se muž vydal krást 29. ledna. „Jednatřicetiletý muž z regálu odcizil batoh a do něj si postupně přidal 40 tabulek čokolády. Aniž by zboží zaplatil, prošel přes pokladní zónu, kde ho ale zadržela ostraha prodejny. Policisté muže převezli na policejní služebnu, kde mu sdělili podezření z přečinu krádeže,“ sdělila mluvčí policie Barbora Schneeweissová.

Muž, který byl v minulosti za krádeže opakovaně odsouzen, si ale opět nedal říci. Jen o dva dny později kradl znovu, tentokrát v supermarketu v Havlíčkově ulici. „Odsud odešel opět bez zaplacení. Tentokrát si místo cukrovinek přivlastnil mleté maso, kávu, deodoranty a sprchový gel,“ vyjmenovala mluvčí.

Ze své kořisti se ale zloděj dlouho neradoval. Mladoboleslavští policisté jej zadrželi, sdělili mu podezření ze spáchání přečinu krádeže a celou věc zpracovali ve zkráceném přípravném řízení. Do 48 hodin stanul před soudem, kde padl i trest.

„Byl odsouzen rozsudkem Okresního soudu v Mladé Boleslavi k trestu odnětí svobody na dobu trvání 6 měsíců. Do výkonu trestu byl převezen okamžitě po vynesení rozsudku,“ doplnila Barbora Schneeweissová.