Kriminalisté z Mladé Boleslavi se zabývají případem krádeže pánské příruční tašky. Tu si majitel zapomněl 12. března v asijském bistru v obchodním domě v Mladé Boleslavi v ulici U Stadionu.

Odloženou příruční tašku majitel zapomněl na místě poté, co se najedl. Někdo jiný ji následně nalezl, ale místo poctivého vrácení ji odnesl pryč. Kromě drobnější hotovosti v tašce byly především doklady, platební karty a power banka.

Rohlíky. Ilustrační foto.
Zloděje lákalo pečivo. Ukradl desítky rohlíků, chleba i několik buchet

Policistům by mohl s objasněním pomoci muž na fotografii, který kolem bistra procházel a chvíli před ním stál. Právě on si mohl pachatele všimnout a mohl by tak pomoci policistům případ objasnit. „Žádáme muže na fotografii, aby se policistům přihlásil na tel. číslo 735 785 751 nebo na číslo 974 877 522. Stejně tak žádáme ostatní svědky, kteří by muže na fotografii poznali, aby se také policistům ozvali na jedno z uvedených čísel,“ vyzvala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.