Policisté z mladoboleslavského obvodního oddělení sdělili podezření z přečinu výtržnictví a krádeže 29letému muži. Ten měl na konci března kvůli cigaretě napadnout stejně starého muže. „Po poškozeném požadoval, aby mu vydal cigaretu, když ho ale odmítnul, měl reagovat nepřiměřeně a napadnout ho několika údery a nakonec i kopnutím do oblasti obličeje,“ popsala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Policisté také zjistili, že ten stejný muž měl několikrát krást v supermarketu a dalších obchodech v Mladé Boleslavi. Zboží si vždy schoval do batohu nebo pod oblečení a z prodejen odcházel bez zaplacení. Jednou si vzal alkohol, jindy odešel s dámskými doplňky a plyšovou hračkou. „Škoda na odcizených věcech není nikterak vysoká, ale s ohledem na to, že je muž recidivista a za majetkovou trestnou činnost i výtržnictví už byl odsouzen, byl policisty zadržen,“ dodala mluvčí.

Mladoboleslavští policisté 29letému muži následně sdělili podezření a odvezli k soudu, kde padnul i 10měsíční trest odnětí svobody. Od soudu tak muž putoval rovnou do vězení.