Událost se odehrála 17. dubna krátce před polednem v obchodním domě v ulici U Stadionu v Mladé Boleslavi. Mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová uvedla, že okradená seniorka peněženku s platební kartou uložila do kabelky v nákupním vozíku. „Někdo cizí pravděpodobně využil chvilkové nepozornosti ženy a peněženku odcizil,“ popsala.

Ve chvíli, kdy žena zjistila, že peněženku nemá, obrátila se na policisty a kartu nechala u své banky zablokovat. Bylo ovšem pozdě. Jen krátce poté, co byla karta ukradena, z ní neznámý pachatel provedl tři platby ve třech různých obchodech ve městě.

„Policistům se na základě zjištěných informací a vytěžení kamerových záznamů z míst, kde bylo kartou placeno, podařilo získat fotografie muže, který se v té době v obchodě také pohyboval a mohl by tak policistům poskytnout důležité informace, proto by potřebovali k celé věci vyslechnout,“ doplnila mluvčí s tím, že policie fotografie muže zveřejnila. O den později pak mluvčí doplnila, že muž se policistům sám přihlásil a poskytl jim důležité informace.