Na dlouho může za mřížemi skončit šestadvacetiletý muž, který v Mladé Boleslavi prodával drogy. Podle mluvčí policie Barbory Schneeweissové mělo jít o pervitin a marihuanu. „Trestné činnosti se podle policistů dopouštěl od února roku 2022 až do července roku 2023. Svým klientům prodával pervitin a marihuanu, a to v desítkách případů,“ doplnila mluvčí s tím, že muž si 20. ledna vyslechl obvinění ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Ilustrační foto.
Auto srazilo v Katusicích chodkyni na přechodu. Zraněná skončila v nemocnici

Ještě dvakrát déle si pak ve vězení může pobýt pětačtyřicetiletý muž, který podle policistů prodával drogy nejméně od ledna roku 2022 do doby jeho zadržení 17. ledna letošního roku. Klienty měl nejen na Mladoboleslavsku, ale také na sousedním Liberecku. „Drogu prodával několika klientům, a to opakovaně, nejméně v 90 případech. V době zadržení policisté u muže našli několik sáčků s bílou krystalickou látkou o hmotnosti 20 gramů,“ poznamenala Barbora Schneeweissová.

Pro policisty navíc nejde o neznámou osobu. Muž byl v uplynulých třech letech za stejnou věc odsouzen a několik let strávil i ve vězení. „Kriminalisté jej obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody,“ dodala mluvčí.