Kladno zahájilo duel nejhůře, jak mohlo, za sedm minut dostalo dva laciné góly. Při prvním uzdravený Kehar přihrál soupeři a ránu Pekra v pohodě dorážel Eliáš. Pak zase dvojice ZZ (Zacharčuk – Zelingr) nebyla v Topu a volný Eliáš zvýšil.

Lopotně se pak Rytíři zvedli z prachu a vidět byl ze všech směrů hlavně Tomáš Plekanec. Nejdřív ho rozhodčí za špatně zahranou buly vyloučil, pak naopak sám ujel v oslabení a po faulu Pekra dostal výhodu trestného střílení. To sice proměnil, ale až dorážkou původní rány a to se brankáři a celému týmu Jihlavy vůbec nelíbilo. Už vůbec se jim nelíbilo, že Plekanec nakonec chvíli před koncem třetiny snížil.

Jihlava ještě jednou utekla na dvě branky. Talentovaný syn českých emigrantů Joshua James Mácha po pěkném průjezdu zamířil pod víko, jenže do konce třetiny Jihlava náskok neudržela. Hodně chybovala v dalších přesilovkách, kdy nejprve trestal snížením Melka a pak měl ex-kladenský Pekr kliku, že jeho další minelu zase netrestal Plekanec. Vyrovnal až Kubík, který zřejmě okoukal od českých vodních slalomářů, jak se mezi brankami pohybovat v divokých peřejích a svůj průjezd zakončil parádním švihem pod horní tyčku.

Poslední třetina byla už od prvních vteřin jen o trvalé kladenské převaze a hezkých gólech. Ten zlomový připravil Jágr o osmadvacet let mladšímu Filipovi, pro něhož to byl první gól mezi dospělými! Ty další pak rychle po sobě přidali Hlava a bombou od modré Frye.

Dukla ještě sedm a půl minuty před koncem zariskovala a vylepšila přesilovku odvoláním brankáře Brože, což jí vyšlo a Juda ji vrátil do hry. Jenže při další přesilovce už risk neklapl a Zacharčuk ranou přes celé kluziště definitivně parafoval tři body pro Rytíře, byť ještě Fronk v samotném závěru ztrestal chybu domácích.

Rytíři Kladno – Dukla Jihlava 7:5 (1:2, 2:1, 4:2).

Branky a nahrávky: 20. Plekanec (Melka), 32. Melka (Hajný), 34. Kubík (Melka), 44. Filip, 45. Hlava (Kubík, Plekanec), 48. Frye (Plekanec), 56. Zacharčuk – 2. Lichanec (Pekr, T. Harkabus), 7. Eliáš (Jiránek), 22. Mácha (T. Harkabus, T. Černý), 54. Juda (Mácha), 60. Fronk (Strejček). Rozhodčí: Zubzanda, Micka – Flegl, Horažďovský. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. Oslabení: 2:1.

Kladno: Košarišťan - Frye, Mikliš, Sorokin, Zacharčuk, Zelingr, Kehar - Kubík, Plekanec, Melka - Bílek, Račuk, Hlava - Hajný, Pitule, Jelínek - Jágr, Filip, Guman.

Jihlava: Jan Brož – D. Krenželok, D. Kolář, T. Černý, Strejček, Bilčík, Eliáš – T. Havránek, Skořepa, Illéš – Jiránek, Fronk, Mácha – T. Harkabus, Lichanec, Pekr – Čermák, Juda, Chlubna.